Szklane panele w kuchni – zobacz wady i zalety tego rozwiązania!

Kuchnia to nie tylko jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w domu, to także idealne pomieszczenie, w którym można wyrazić swoje wnętrze i osobowość poprzez wystrój i wprowadzić do domu interesujący element dekoracyjny.

Bardzo często podstawowym problemem, z którym się mierzymy przy wyborze materiałów do naszej kuchni, jest znalezienie balansu pomiędzy funkcjonalnością a pięknem.

W przypadku paneli szklanych, przedniej okładziny kuchni, służą one nie tylko do ochrony ścian przed dymem i rozpryskami, ale mogą również pełnić funkcję dekoracyjną: dodać koloru, kształtu i faktury naszej kuchni. I chociaż jeszcze do niedawna szklane panele miały być wyłącznie funkcjonalne i wyłącznie pełniły funkcję ochrony ściany, dziś na rynku jest dostępna cała gama wszelkiego rodzaju materiałów i wykończeń, a także wzorów: do wyboru, do koloru.

Elegancja i czystość

Szkło jest jednym z preferowanych materiałów do stosowania jako okładziny kuchenne, ponieważ zapewnia jasność, elegancję i czystość. Materiał ten sprzyja odbijaniu światła, dzięki czemu idealnie nadaje się do kuchni, które wymagają większego poczucia przestronności i świetlistości.

Pod względem wyglądu szkło stosowane w okładzinach kuchennych może być przezroczyste, nieprzezroczyste, błyszczące, matowe, barwione lub lakierowane. Szkło hartowane ma również tę zaletę, że nie pęknie w wyniku uderzenia lub szoku termicznego, ponieważ jest to bardzo odporny materiał.

Oprócz nadania kuchni aerodynamicznego i eleganckiego wyglądu, szkło ma tę zaletę, że może być montowane w dużych panelach bez spawania i z polerowanymi krawędziami, które w pełni dopasowują się do reszty mebli.

Materiał ten daje możliwość wyboru spośród nieskończonej liczby wzorów, a nawet dodania wybranego przez siebie obrazu na tylnej ścianie szkła.

panele szklane

Więcej zalet

Inne zalety wyboru szklanych paneli do kuchni są następujące:

panele szklane są łatwe w utrzymaniu czystości: aby wyczyścić i zachować ich nieskazitelny wygląd wystarczy szmatka z wodą i mydłem. Szklane panele wykonane są zazwyczaj z odpornego szkła, np. hartowanego, dzięki czemu trudno je uszkodzić. Oznacza to, że nie ulegają one zarysowaniom, a konserwacja, poza czyszczeniem, praktycznie nie istnieje;

przystępna cena: z roku na rok rośnie liczba dostępnych na rynku wzorów paneli, malej zaś ich cena. Jeśli będziemy chcieli za kilka lat zmienić wystrój naszej kuchni, nasz domowy budżet na tym nie ucierpi;

łatwy i szybki montaż: montaż paneli szklanych jest wbrew pozorom, bardzo prosty. Nie wymaga on żadnych prac ani remontów, więc można go wykonać dość szybko i bez konieczności poświęcania kilku dni;

odporność na ciepło: niezależnie od tego czy jesteś fanem domowej pizzy czy gołąbków, żadne temperatury nie zaszkodzą szklanym panelom na ścianie Twojej kuchni;

Co tyczy się wad paneli szklanych: po prostu nie istnieją, ponieważ szkło to materiał wręcz idealny, wymarzony materiał do kuchni: odporny na zarysowania i łatwy w czyszczeniu.

Panele do każdej kuchni

Szklane panele jest doskonałym sposobem na to, aby uczynić naszą kuchnię bardziej elegancką, nowoczesną i łatwą do utrzymania w czystości, bez konieczności uciekania się do kłopotów związanych z przeprowadzeniem generalnego remontu. Panele szklane online to idealny sposób, aby uzyskać ten wyjątkowy efekt w naszej kuchni, jednym z miejsc, gdzie spędzamy najwięcej czasu oraz w którym toczy się życie rodzinne naszego ogniska domowego.