Komu przyda się garaż blaszany

Garaże znane są od lat i stanowią jedno z najbardziej funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań – można w nich trzymać samochód, który doskonale chroniony jest przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz również inne pojazdy mechaniczne.

Garaż jest także niezastąpiony przy składowaniu rzeczy, np. opon lub rowerów, które są za duże do trzymania w mieszkaniu.

Garaż – bardzo praktyczne rozwiązanie dla każdego 

Miejsce to może być wydzieloną częścią innego obiektu budowlanego, czyli zazwyczaj domu jednorodzinnego – wówczas garaż przylega do budynku i jest do niego bezpośredni dostęp z mieszkania. Bardzo popularne są również garaże wolnostojące, które pełnią funkcję samodzielnego obiektu budowlanego – wówczas bardzo często do budowy takiego rodzaju garażu potrzebne jest pozwolenie.

Warto również zaznaczyć, że przez rozpoczęciem takiej inwestycji wymagane jest złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych – dokument ten składa się do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego.

Dla wielu osób garaż jest obiektem niezbędnym i niezmiernie przydatnym w codziennym życiu – doskonale chroni samochód przed czynnikami atmosferycznymi, np. śniegiem i świetnie sprawdza się jako miejsce do przechowywania innych wielkogabarytowych przedmiotów. 

Garaż blaszany – jakie ma zalety?

Garaż blaszany to wolnostojący obiekt, który ma naprawdę wiele zalet. „Blaszak” zazwyczaj nie wymaga pozwolenia na budowę, przez co zdecydowanie wygrywa ze swoim odpowiednikiem w wersji murowanej.

Przepisy, odnoszące się do urzędowego wymogu zgody na budowę, są jednak w tym przypadku dość mocno rygorystyczne – garaż blaszany powinien być maksymalnej wielkości 35m2, a na jednej posesji mogą znajdować się tylko dwa tego typu obiekty.

Nie jest to jednak trudne do spełnienia, dlatego wiele osób coraz częściej decyduje się na „blaszaka”, niż na garaż murowany, na który zawsze jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Dodatkowym atutem garażu blaszanego jest jego cena, gdyż jest to najtańsza z opcji istniejących aktualnie na rynku – koszt takiego obiektu zamyka się w kilku tysiącach złotych, co jest niezwykle korzystną kwotą.

Garaż blaszany jest bardzo prostej konstrukcji, dzięki czemu jest bardzo łatwy i szybki w montażu – najczęściej jest to gotowy obiekt, który nie wymaga budowy od podstaw. Mimo to „blaszak” bardzo dobrze chroni auto i spełnia szereg funkcji charakterystycznych dla każdego garażu. Jego atutem jest także łatwość demontażu, jeśli okaże się, że stoi on w nieodpowiednim miejscu.

garaż

Garaż blaszany – komu się przyda?

Taki rodzaj garażu jest doskonałym rozwiązaniem praktycznie dla każdego. „Blaszak” jest świetną alternatywą dla garażu połączonego z domem jednorodzinnym, na który wiele osób nie może sobie pozwolić ze względu na wysoki koszt inwestycji.

Ponadto garaż blaszany jest dużo tańszy od tradycyjnego – murowanego, który nie tylko jest drogi, ale również wymagana jest zawsze zgoda na jego budowę. „Blaszak” świetnie sprawdzi się u osób, które nie chcą inwestować wielu pieniędzy w budowę garażu, a mimo to bardzo chcą mieć dostęp do takiego obiektu.

Garaż blaszany jest solidny, trwały i w dodatku tani – dzięki czemu wygrywa nad swoimi odpowiednikami w wersji murowanej. Opcja ta jest również doskonała dla tych, którzy nie są do końca przekonani, gdzie powinien znajdować się garaż – wówczas na próbę można postawić „blaszaka” i ocenić, czy jest to odpowiednie miejsce na ulokowanie takiego obiektu. „Blaszak” bez wątpienia jest doskonałą propozycją dla każdego, a zwłaszcza dla osób, które cenią sobie dobrą jakość w korzystnej cenie.

Warto jednak wybrać firmę, która specjalizuje się w produkcji garażów blaszanych – wówczas jest gwarancja, że obiekt będzie trwały i zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.