Wypoczynkowe meble w nowoczesnej i tradycyjnej formie

Meble wypoczynkowe odgrywają niezwykle istotną rolę w każdym salonie i mają ogromny wpływ na to, jak się on ostatecznie prezentuje. Niezwykle ważne jest, aby wybierać modele, które będą dopasowane wizualnie oraz funkcjonalnie do potrzeb domowników. Sprawi to, że salon, który bez wątpienia jest jednym z najważniejszych miejsc w każdym domu oraz mieszkaniu, będzie nie tylko ciekawy pod względem designu, ale również bardzo praktyczny i wygodny.

Podstawowym pytaniem, na jakie warto sobie odpowiedzieć podczas urządzania tego pomieszczenia, jest kwestia, czy ma być ono nowoczesne, czy bardziej tradycyjne. Podpowiadamy, jakie różnice występują między meblami wypoczynkowymi w tych różnych stylach. Poniższe informacje na pewno pomogą Ci dokonać ostatecznego wyboru i zamówić zestaw idealny!

Wieloletnia tradycja, która nie wychodzi z mody

Tradycyjne meble wypoczynkowe są w modzie od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Bardzo często klasyczne meble są nieco bardziej masywne od tych nowoczesnych i charakteryzują się bardziej zaokrąglonymi liniami i kształtami.

Ponadto mają więcej zdobień, widocznych przeszyć oraz bardzo często występują u nich zdobione w ciekawy sposób drewniane ramy czy nogi. Dzięki temu prezentują się bardzo stylowo i designersko, i dodają szyku każdemu pomieszczeniu. Warto zestawiać je ze stolikami oraz komodami w podobnym stylu oraz przede wszystkim w podobnej kolorystyce, aby osiągnąć spójny efekt wizualny i stworzyć naprawdę ciekawe i funkcjonalne pomieszczenie.

sklep meblowy Kartuzy

Tradycyjne meble wypoczynkowe nie muszą być wcale nudne. Producenci odświeżają ich wizerunek poprzez proponowanie nowych rodzajów tkanin na meble oraz obić. Klienci mogą wybierać między wieloma różnymi kolorami i wzorami, dzięki czemu mają szerokie pole do popisu w kwestii urządzania tradycyjnego salonu z klasycznymi meblami wypoczynkowymi.

Ponadczasowy design w tym przypadku nie idzie również w parze z przestarzałymi technologiami.

Tradycyjne meble wypoczynkowe bardzo często wyposażone są w innowacyjne udogodnienia i funkcjonalności, takie jak na przykład dodatkowy schowek w fotelu, rozkładany podnóżek czy regulowany zagłówek. Takie udogodnienia sprawiają, że meble w stylu klasycznym do salonu są nie tylko bardzo stylowe i eleganckie, ale również bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Taki salon na pewno przypadnie do gustu wszystkim domownikom.

Nowoczesny design i wysoka funkcjonalność

Pomieszczenia w stylu nowoczesnym charakteryzują się znacznie większą lekkością oraz prostotą niż wnętrza tradycyjne i klasyczne. Z reguły o wiele mniej jest w nich zdobień i okrągłych kształtów. Większość krawędzi jest prosta, a meble osadzone są na prostych stelażach i oparte na prostych bryłach geometrycznych. Nie inaczej jest w przypadku mebli wypoczynkowych. Mają one najczęściej ostre krawędzie i kształt prostokąta lub kwadratu.

Kościerzyna meble

Oparcia oraz podłokietniki nie są zaokrąglone, a tapicerka nie posiada licznych przeszyć ani ozdobników. W celu nadania lekkości całej konstrukcji bardzo często są osadzone na prostych nóżkach o różnej wysokości, co daje bardzo ciekawy wizualnie efekt i pozwala na łatwe dopasowanie nowoczesnych mebli wypoczynkowych do modernistycznych i loftowych stolików kawowych, a także komód i regałów czy stolików RTV.

Nowoczesne meble wypoczynkowe, podobnie jak te tradycyjne, jeśli będą zakupione u sprawdzonego dystrybutora, powinny być nie tylko piękne, ale również niezwykle funkcjonalne. Współcześnie proponowane modele posiadają funkcję spania, co jest niezwykle przydatne szczególnie w małych mieszkaniach, w których nie ma miejsca na stworzenie osobnego pokoju gościnnego.