Styl industrialny – jak dobrać meble?

Styl industrialny charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, więc mieszkanie lub dom, w którym chce się zastosować ten styl, powinno mieć jak najmniej niepotrzebnych ścian. Aby mieszkanie lub dom wyglądało na większe, niż jest w rzeczywistości, warto jest zostawić w nim wyłącznie ściany oddzielające łazienkę oraz ubikację. Cała reszta domu powinna być jedną, wielką przestrzenią, w której dominowałyby eleganckie meble o stonowanych kolorach. Jakie jednak meble warto jest wybrać, aby mieszkanie zyskało na wygodzie i elegancji? Co sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli chce się wprowadzić styl industrialny do swojego mieszkania, warto jest się zaopatrzyć w takie meble, jak stolik do kawy, czy też stół drewniany. Dzięki takim meblom wnętrze będzie eleganckie. Warto zatem poświęcić nieco więcej czasu na dobór mebli, które będą idealnie pasować właśnie do stylu industrialnego. Na wybór takich mebli, które jeszcze bardziej uwidocznią przestrzeń, jaka jest w domu.

Obecnie, do aranżowania wnętrz industrialnych wykorzystuje się meble skrzyniowe oraz meble tapicerowane. Naturalny kolor drewna oraz delikatna, skórzana tapicerka, to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają oryginalnych rozwiązań.

Jak dobierać meble?

meble skrzyniowe kościerzynaW stylu industrialnym niezwykle ważne są kolory, które powinny być neutralne. Oznacza to, że jako kolor ścian, bardzo dobrze sprawdzi się biały, lub jego nieco zabrudzone odcienie.

Jeżeli chodzi natomiast o meble, to i w tym wypadku biały jest dobrym kolorem, jednak nie jednym możliwym. Na popularności nie tracą kolory drewna – od jasnego beżu, po głęboką czerń. Naturalny wygląd drewna także będzie bardzo mocno pożądany w mieszkaniu, w którym panuje styl industrialny.

Warto zatem wszelkiego rodzaju stoliki do kawy, czy też stoły do jadalni wybierać drewniane. Elegancja jest zapewniona.

Warto też zapoznać się z podstawowymi zasadami stylu industrialnego i na ich podstawie wybrać stół drewniany, czy też dowolny inny mebel do swojego mieszkania. Jakimi zasadami kieruje się styl industrialny? Przede wszystkim (i jest to najważniejsza zasada!) w domu powinno być dużo wolnej przestrzeni. Dzięki temu ma się wrażenie, że cały dom jest większy niż w rzeczywistości i bardziej elegancki. W latach 50 ubiegłego wieku styl industrialny był przede wszystkim kojarzony z amerykańskimi artystami.

Co jeszcze

meble na wymiar
Polecamy meble na wymiar firmy MDPF Design z Tarnowa 

Oczywiście drewniane stoły w stylu industrialnym to jeszcze nie wszystko.

Wiadomo, warto jest zacząć od takich rzeczy, ponieważ jest wiele producentów mebli na wymiar, którzy tworzą takie produkty w wysokiej jakości. Jednak, aby zapełnić wnętrze w taki sposób, aby przedstawić styl industrialny, będziesz potrzebować jeszcze kilku mebli, oprócz stolików i stołów z drewna. Co jeszcze zatem jest kluczowe? Oświetlenie!

Oświetlenie jest niezwykle ważne, ponieważ dzięki niemu można stworzyć iluzję znacznie większej przestrzeni. Warto zatem, aby w mieszkaniu, w stylu industrialnym znajdowały się jak największe okna, aby do środka wpadało dużo dobrej jakości światła dziennego. Oprócz okien, warto jest zainwestować w duże lampy, które są niemal obowiązkowe. Wiele wnętrz industrialnych zyskuje taki styl, właśnie ze względu na lampy, które potrafią być naprawdę sporych rozmiarów. Ogólnie rzecz z meblami polega na tym, by te meble także dawały jak największe wrażenie przestrzeni!

Podsumowanie

Styl industrialny można w łatwy sposób wprowadzić do swojego domu bądź mieszkania, właśnie za pomocą odpowiednich mebli. Stół industrialny drewniany bądź ekskluzywny stolik na kawę, potrafią wnieść naprawdę wiele do wnętrza. Warto zatem porozglądać się za odpowiednimi meblami do swojego mieszkania, tak by wyglądało jak najbardziej elegancko.