Każda pora roku jest odpowiednia na palenie świec zapachowych

Świece zapachowe potrafią doskonale zbudować klimat we wnętrzach i wydzielić w domu strefy relaksu, pobudzenia czy zabawy. Ciepłe światło palącej się świeczki może kojarzyć się z długimi zimowymi wieczorami spędzonymi pod kocem, z ciepłym kubkiem kakao i dobrym filmem, ale świece zapachowe w praktyce pasują do każdej pory roku i mogą w wyjątkowy sposób urozmaicić atmosferę w Twoim domu. Jakie świece wybrać na daną porę roku i dlaczego warto mieć w domu zapachy niezależnie do temperatury i pogody panującej na zewnątrz?

Świece zapachowe na jesień i zimę

Biorąc pod lupę największą dla świec zapachowych porę roku, zimowe zapachy to przede wszystkim zapachy nieco cięższe, relaksujące, rozluźniające i dające wrażenie otaczającego nas ciepła. Chociaż można oczywiście w dalszym ciągu wybrać nieco świeższy zapach do kuchni, stawiając choćby na połączenie świeżych zielonych liści czy cytryny z miętą, w salonie, sypialni czy w przedpokoju warto postawić na bardziej zimowe zapachy. Co sprawdzi się najlepiej?

Ciepła wanilia z nutami anyżu i przypraw korzennych to jeden z najbardziej klasycznych, słodkich zimowych zapachów które nie przytłaczają, ale wprowadzają do domu prawdziwie zimowy, przytulny klimat. Przy takiej świecy w salonie masz wrażenie, że każdy kącik mieszkania zaprasza do relaksu i rozluźnienia się. Warto zwrócić uwagę, by zimowa świeca nie była zbyt mocna – jeśli Twoje pokoje są małe, ogranicz się do palenia świecy przez 30 minut i zgaś ją, tak by zapach unosił się w pomieszczeniu ale nie powodował bólu głowy po kilku minutach spędzonych w otoczeniu świeczki.

Dobrym pomysłem na zimowe zapachy są też oczywiście wszystkie mieszanki korzenne. Ciepły cynamon zmieszany z nutami pomarańczy, grejpfruta, miodu i piżma przywiedzie na myśl korzenne ciastka pieczone w kuchni i z pewnością pobudzi apetyt domowników na słodkości. Korzenne zapachy mogą być zbyt mocne, dlatego po raz kolejny warto ostrożnie dawkować czas palenia świeczki. Doskonale sprawdzą się w kuchni, ale też salonie, roznosząc zapach po całym domu. Goście odwiedzający Twój dom z pewnością poczują domowe ciepło i wspaniały, świąteczny nastrój.

Zapachy na wiosnę i lato

Świeżość, budząca się do życia natura, kwitnące kwiaty, pozytywna energia – wiosna i lato kojarzą się z wieloma pozytywnymi emocjami i zabawą, dlatego energię tą powinny odzwierciedlać także wybrane do domu świece. Latem pasuje wszystko, co pobudza do działania. Świeży zapach cytryny z miętą odpalony w kuchni doskonale wpasuje się w energiczne letnie poranki przed wyjściem do pracy czy na sobotni spacer. Słodkie zapachy owoców – cytrusów, jagód czy słodkiej śmietany będą kojarzyły się z deserami i z pewnością pobudzą apetyt każdego domownika. Zapach do salonu? Postaw na kompozycje kwiatowe, zarówno w wydaniu klasycznym, z kompozycją róży, gardenii, konwalii i paczuli, jak i bardziej tropikalnym, z hibiskusem, kokosem, owocami i drzewem sandałowym.

Dlaczego warto palić w domu świece zapachowe?

Świece zapachowe to dobry sposób na odświeżenie pomieszczeń i wprowadzenie do domu zapachu, który zaraz po przekroczeniu progu będzie kojarzył Ci się ze spokojem, domowym ciepłem i relaksem, ale też pozytywną energią i uśmiechem. Świece zapachowe nie maja ukrywać nieprzyjemnych zapachów – od tego jest wietrzenie i sprzątanie. Dodatkowy element w postaci świecy ma pobudzać zmysły. Świece zapachowe są jak perfumy dla Twojego mieszkania.