logo

Rodzaje lamp LEDowych w sklepie

logo
Rodzaje lamp LEDowych w sklepie

Zewnętrzne – są to lampy umieszczane na zewnątrz sklepu. Nie zawsze jednak istnieje konieczność zakupienia owych lamp, ponieważ wiele sklepów znajduje się  w galeriach handlowych.

Wewnętrzne:

Stojące – lampy stojące można zakupić w wielu różnych kolorach, kształtach i wysokościach. Stanowią świetny element sklepów stworzonych w stylu nowoczesnym.
Wiszące – wiszące lampy mogą pięknie ozdabiać sklepy, w których można zakupić meble. Jest to innowacyjna opcja, zwłaszcza jeżeli owe lampy zaprojektowane są w stylu mebli sprzedawanych w owym salonie.
Kinkiety – są to małe lampki, które montowane są na ścianach. Najczęściej stanowią one tylko ozdobę, ponieważ nie zawsze można spotkać kinkiet, który bardzo mocno świeci. Doskonałe do malutkiego sklepu.
Lampy na sufit – najpopularniejszy rodzaj lamp to panele ledowe i długie świetlówki. Nadają się one do galerii handlowych oraz do wielkich sklepów. Mają one ogromne pole zasięgu, dzięki czemu cały sklep jest oświetlony. Natomiast lampy świetlówki można zamontować zarówno na suficie, jak i za regałami, dzięki czemu uzyskamy oryginalny efekt świetlny.
Reflektory – lampy o dużej masie, równie dobrze oświetlają sklepy. Są zazwyczaj montowane na suficie i często także promień światła skierowany jest bezpośrednio na towary znajdujące się w sklepie. Reflektory mają ogromna moc, jeżeli chodzi o natężenie światła.

Światła ledowe w galerii

Materiały używane do produkcji lamp LED – jakie mają znaczenie?

Każdy producent lamp LED, które są produkowane przede wszystkim dla sklepów, używa materiałów najwyższej jakości, po to by powiększyć grono potencjalnych klientów. Jeżeli bowiem mamy pewność, że lampy konkretnego sklepu zostały wykonane z materiałów wręcz ekskluzywnych, łatwiej będzie nam się  na nie zdecydować. Lampy LED tworzone są zazwyczaj z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Jest to odpowiednia alternatywa dla tych, którzy chcą posiadać najlepsze dostępne na rynku lampy LED. Materiały, które służą do produkcji lamp LED, to bardzo często akryl, lodowe oraz witrażowe szkło. Czasami można także spotkać lampy, które stworzone są z kamieni półszlachetnych. Jest to niezwykle wyszukany produkt. Popularne są także szlifowane metale, które nadają pomieszczeniu luksusowy wygląd.

Które najlepiej wybrać?

Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu nowoczesny, acz prosty wygląd – możemy wybrać lampy, które umieszczane są na suficie. Jest to innowacyjne wyjście, bowiem dzięki nim sklep jest oświetlony doskonale i dodatkowo podkreśla produkty, które umieszczone są w sklepie. Następny typ lamp to kinkiety, które mogą być jedynie dodatkiem do całego oświetlenia sklepu. Ten typ lamp bowiem spełnia funkcję wizualną w sklepie, jednak nie zawsze potrafi oświetlić duże pomieszczenie w należyty sposób. Dlatego też kinkiety mogą być łączone z lampami na suficie lub z lampami LED  kształcie rurek. Lampy stojące i wiszące nadają się do sklepów designerskich i stylowych.


Nasz partner w publikacji: http://luxon.pl.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie