Jak wybrać odpowiedni rodzaj lamp LED-owych do sklepu?

Każdy sklep potrzebuje dobrego oświetlenia i jest to fakt. Niezależnie czy są to sklepy mniejsze lub większe, albo umiejscowione w centrum handlowym lub posiadające własną siedzibę, zawsze istnieje potrzeba dostarczania dodatkowego światła do pomieszczenia. Rynek oferuje wiele rodzajów lamp czy paneli zapewniających wymagane oświetlenie dla firm, a lampy LED-owe podbijają go w błyskawicznym tempie dzięki swoim właściwościom. Jednakże, wybór spośród tylu opcji i odpowiedni dobór lamp wydaje się być trudny. Na pewno niejeden przedsiębiorca spotkał się z taką zagwozdką, choć rozwiązanie tego problemu jest dość proste.

Zanim jednak przejdziemy do wyboru i zakupu lamp, warto zapoznać się z oferowanymi na rynki opcjami. Szeroki wachlarz dostępnych lamp sufitowych, wolno stojących czy specjalistycznych zapewnia nam duże możliwości spełnienia naszych pomysłów na aranżacje wnętrz i szanse na przyciągnięcie uwagi przechodzących klientów.

Jakie są rodzaje lamp LED-owych?

Zewnętrzne – są to lampy umieszczane na zewnątrz sklepu. Nie zawsze jednak istnieje konieczność zakupienia owych lamp, ponieważ wiele sklepów znajduje się  w galeriach handlowych.

Wewnętrzne:

Stojące – lampy stojące można zakupić w wielu różnych kolorach, kształtach i wysokościach. Stanowią świetny element sklepów stworzonych w stylu nowoczesnym.
Wiszące – wiszące lampy mogą pięknie ozdabiać sklepy, w których można zakupić meble. Jest to innowacyjna opcja, zwłaszcza jeżeli owe lampy zaprojektowane są w stylu mebli sprzedawanych w owym salonie.
Kinkiety – są to małe lampki, które montowane są na ścianach. Najczęściej stanowią one tylko ozdobę, ponieważ nie zawsze można spotkać kinkiet, który bardzo mocno świeci. Doskonałe do malutkiego sklepu.
Lampy na sufit – najpopularniejszy rodzaj lamp to panele LED-owe i długie świetlówki. Nadają się one do galerii handlowych oraz do wielkich sklepów. Mają one ogromne pole zasięgu, dzięki czemu cały sklep jest oświetlony. Natomiast lampy świetlówki można zamontować zarówno na suficie, jak i za regałami, dzięki czemu uzyskamy oryginalny efekt świetlny.
Reflektory – lampy o dużej masie, równie dobrze oświetlają sklepy. Są zazwyczaj montowane na suficie i często także promień światła skierowany jest bezpośrednio na towary znajdujące się w sklepie. Reflektory mają ogromna moc, jeżeli chodzi o natężenie światła.

 

Dopasowane oświetlenie do każdego sklepu zapewnia producent oświetlenia LED – Globus Lightning

Materiały używane do produkcji lamp LED – jakie mają znaczenie?

Każdy producent lamp LED, które są produkowane przede wszystkim dla sklepów, używa materiałów najwyższej jakości, po to by powiększyć grono potencjalnych klientów. Jeżeli bowiem mamy pewność, że lampy konkretnego sklepu zostały wykonane z materiałów wręcz ekskluzywnych, łatwiej będzie nam się  na nie zdecydować. Lampy LED tworzone są zazwyczaj z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Jest to odpowiednia alternatywa dla tych, którzy chcą posiadać najlepsze dostępne na rynku lampy LED. Materiały, które służą do produkcji lamp LED, to bardzo często akryl, lodowe oraz witrażowe szkło. Czasami można także spotkać lampy, które stworzone są z kamieni półszlachetnych. Jest to niezwykle wyszukany produkt. Popularne są także szlifowane metale, które nadają pomieszczeniu luksusowy wygląd.

Które lampy LED-owe najlepiej wybrać?

Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu nowoczesny, acz prosty wygląd – możemy wybrać lampy, które umieszczane są na suficie. Jest to innowacyjne wyjście, bowiem dzięki nim sklep jest oświetlony doskonale i dodatkowo podkreśla produkty, które umieszczone są w sklepie. Następny typ lamp to kinkiety, które mogą być jedynie dodatkiem do całego oświetlenia sklepu. Ten typ lamp bowiem spełnia funkcję wizualną w sklepie, jednak nie zawsze potrafi oświetlić duże pomieszczenie w należyty sposób. Dlatego też kinkiety mogą być łączone z lampami na suficie lub z lampami LED  kształcie rurek. Lampy stojące i wiszące nadają się do sklepów designerskich i stylowych.