logo

Pomysł na obraz do salonu

logo
Pomysł na obraz do salonu

Ozdobienie wnętrza salonu jest tą częścią remontu, na którą wielu domowników czeka. Nareszcie będzie można stworzyć w tym pokoju taką atmosferę, która kojarzy się z odpoczynkiem i radością. Nie zawsze jednak wiadomo, jakie dokładnie dekoracje będą tworzyły tę atmosferę i w czym można wybierać. Z pewnością niebanalnym elementem każdego pomieszczenia jest obraz, który nie tylko wprowadza do pokoju atmosferę, ale jest również inspiracją, ozdobą z duszą. Niezwykle ciekawą ofertą mogą pochwalić się dzisiaj artyści, którzy chętnie dzielą się swoimi pracami z innymi – ręcznie malowany obraz to odpowiedź na wątpliwości wielu ludzi urządzających salon.

Ręcznie malowany obraz w salonie

Świeczki, kwiaty, obrusy i antyki – wszystkie te elementy mają duży wpływ na wygląd całego salonu i często mają wartość sentymentalną. Znajdują się jednak niemal w każdym domu i są drobnymi smaczkami dla domowników. Poszukując jednak obrazu, który stanowiłby centralną część salonu, masz świadomość, że będzie to element niepowtarzalny, nie do znalezienia gdzie indziej i tworzący z innymi dodatkami szczególną całość. Z całą pewnością najciekawsze obrazy to te malowane ręcznie, bo każdy z nich jest indywidualny, związany z tym konkretnym momentem tworzenia, który już nigdy się nie powtórzy.

Świadomość tego, że w swoim domu masz prawdziwe dzieło stworzone z pasją, jest nie do zastąpienia żadnym obrazem drukowanym masowo, łatwym do zniszczenia. Obraz malowany ręcznie to propozycja dla każdego. Zarówno dla tych, którzy interesują się sztuką i lubią otaczać się nią również w swoim domu, jak i dla tych, którzy zagłębiają się w piękno po pracy i szukają wyjątkowych dekoracji do swojego salonu.

dekoracja wnętrz obraz

Ponadczasowość obrazów

Malarstwo ręczne jest uniwersalną dla każdego czasu formą sztuki, zawsze prezentującą się wspaniale. Jeśli zatem szukasz ozdoby do swojego salonu, która ma w sobie głębię i będzie równie zachwycająca po roku, dwóch czy po kilku latach, warto zdecydować się właśnie na obraz. Malowane ręcznie dzieła są niepowtarzalne, dlatego stanowią odskocznię od zdjęć, symboli i wizerunków dobrze znanych, którymi bombardują nas na co dzień media i reklamy. Siadając wygodnie w salonie, masz wówczas poczucie, że przenosisz się do swojej prywatnej przestrzeni, zaprojektowanej tak, jak lubisz i pełnej Twoich ulubionych barw i skojarzeń.

Osoby, które nigdy wcześniej nie kupowały do salonu obrazów ręcznie malowanych, będą przyjemnie zaskoczone tym, jak duży jest wybór takich dzieł. Jeśli przeszukujesz wszystkie sklepy blisko i dalej od domu, starając się znaleźć coś, co do Ciebie przemówi i nadal zakupy się nie powiodły, spróbuj zrobić coś zupełnie innego. Zapoznaj się z obrazami, które możesz kupić w internecie i zobacz, na jak wiele sposobów możesz ozdobić swój dom. Co więcej, ceny obrazów malowanych ręcznie są także bardzo różne, dzięki czemu możesz wydać tyle, ile w danym momencie chcesz przeznaczyć i zaopatrzyć się w piękne dzieło.

Duży wybór obrazów polega również na różnicach w wielkości dzieł i ich kształcie oraz, przede wszystkim, stylu. Znajdziesz klasyczne, pełne kolorów natury krajobrazy, martwą naturę czy zwierzęta, jak i minimalistyczne dzieła kojące delikatnymi barwami. Obraz ręcznie malowany może pełnić w Twoim salonie funkcję punktu centralnego, do którego będziesz dopasowywać pozostałe dodatki bądź też być uzupełnieniem wybranego już stylu. Autentyczna sztuka sprawdza się zawsze, dlatego warto się z nią zapoznawać.

 


Obraz do salonu? Sprawdź ręcznie malowane na płótnie obrazy Julii Kupis – www.obrazy-kupis.pl.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie