Dekoracyjne napisy w 3D – rodzaje materiałów i typy mocowań

Dekoracyjne, trójwymiarowe napisy wykonywane są nie tylko z kamienia. W ofercie na rynku istnieją również inne formy dekoracji, które też są całkiem dobrym pomysłem. Nie wyklucza to oczywiście możliwości zastosowania kamiennych napisów jako ściennej dekoracji, wszystko jest jedynie kwestią wyboru oraz odpowiedniej obróbki. Jakie jednak, oprócz kamienia inne materiały są wykorzystywane do dekoracji naszych wnętrz poprzez modne napisy?

Materiały wykorzystywane do produkcji napisów ozdobnych w 3D

Drewniana sklejka

Napisy wykonane z tego materiału są tak uniwersalne, jak zastosowany do ich wyrobu materiał. Oznacza to, że można zostawić go w stanie surowym (tzn. nie malować) i zastosować go w pomieszczeniu, albo można sklejkę odpowiednio zaimpregnować i mamy gotowy napis do wykorzystania również na zewnątrz. Jest ona banalnie prosta do przymocowania, napis można zwyczajnie zawiesić na specjalnie przygotowanych haczykach, przykleić odpowiednio dobranym klejem lub przymocować na taśmę dwustronną. Każde rozwiązanie jest dobre, byle by było wykonane solidnie.

Laminowana płyta drewnopodobna

Najczęściej wykorzystywana do produkcji mebli. Z uwagi na niską cenę, materiał jest bardzo przystępny. Niewskazane jest jednak malowanie go i nie nadaje się do zastosowania na zewnątrz.

Plexi

Jest to gładki, wykonany na bardzo wysoki połysk materiał, którego zastosowanie we wnętrzu nadaje mu wyjątkowo nowoczesnego charakteru. Jednak plexi to materiał nadający się jedynie do zastosowania wewnątrz. Dobrze jest też przemyśleć, jaki kolor napisu wykonanego w tym materiale będziemy chcieli zaadaptować do swojego wnętrza, gdyż plexi to nie jest materiał odpowiedni do przemalowywania… Do ściany mocowana może być np. na taśmę.

Lustro akrylowe

Ma właściwości podobne, jak plexi (tzn. gładkość, połysk, nie nadaje się do malowania). Nad zwykłym lustrem ma tą przewagę, że się nie tłucze. Co prawda, trudno się przejrzeć w lustrzanym napisie, ale za to jaką piękną stanowi dekorację!

Kamień

Najtrwalszym surowcem jest oczywiście kamień. Jest to wyrób naturalny, ukształtowany przez siły natury na przestrzeni milionów lat, zatem wyrobił sobie całkowitą odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce czy woda. Dzięki temu jest on na tyle uniwersalny, ze może z powodzeniem dekorować zarówno wnętrza naszych domów, jak i ogrody. Kamienne napisy najczęściej są zwyczajnie stawiane luzem. Na ścianę mogą zaś być mocowane jako okładzina kamienna, do ściany przytwierdzana za pośrednictwem siatki.

napis z kamienia

Kamienne napisy w ofercie firmy Polystone

Polystone to firma zajmująca się produkcją oraz sprzedażą dekoracyjnych akcesoriów, wytworzonych z kamienia, a zatem najtrwalszego surowca naturalnego, z jakim kiedykolwiek ludzkość miała do czynienia. W ofercie są eleganckie, ręcznie wykonywane kamienne napisy w trzech kolorach: biały, beżowy oraz czarny, zatem w barwach najbardziej uniwersalnych, pasujących do każdego wnętrza. Oprócz napisów, w ofercie są też inne akcesoria, które znacznie ubogacą wystrój Twojego domu. Nabyć też można bardzo eleganckie kubeczki, tacki, świeczniki, talerzyki, wazoniki – słowem wszystko, co może być jednocześnie elementem użytkowym oraz dekoracyjnym. Dekoracyjne figurki w kształcie kształtów geometrycznych również łatwo przypadną do gustu miłośnikom ozdób nowoczesnych, w modnym obecnie, minimalistycznym stylu.
Ozdobne napisy, niezależnie od tego, gdzie są wykorzystane i z jakiego materiału je wykonano, są doskonałym sposobem na ożywienie naszych wnętrz, nadając im współczesnego charakteru. Wyrażają one nas, nasz charakter, panujące w domu przyzwyczajenia i zasady. Są też obecnie wyznacznikiem bycia na czasie. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko do dekoracji naszego obejścia, jak i również świetna dekoracja na wyjątkowe okazje, np. ślub. Ozdobny napis z cytatem, umieszczony na ścianie za Młodą Parą to dobry sposób na odzwierciedlenie świętowania radosnego dnia poprzez dobór odpowiedniego cytatu lub frazy. Tym są właśnie dekoracyjne napisy. Nie tylko ozdabiają nasze wnętrza, lecz są też bardzo dobrym sposobem na odzwierciedlenie tego, co w nas tkwi. W wyrażaniu naszych odczuć poprzez dekoracyjne napisy trójwymiarowe pomoże bogata oferta firmy Polystone.