Najlepsze dzielnice w Szczecinie do prowadzenia własnej firmy

Szczecin to jedno z największych miast w Polsce – trzecim pod względem powierzchni i siódmym pod względem liczby ludności.

Szczecin – doskonałe miejsce do założenia własnej firmy

Z tego powodu miasto to zachęca do założenia własnej działalności gospodarczej, ponieważ prężny rozwój Szczecina przekłada się na prawidłowe i dochodowe funkcjonowanie firm – w niemalże każdej branży. Rynek szczeciński, w przeciwieństwie do Warszawy, nie jest tak bardzo nasycony i przepełniony, przez co założenie firmy właśnie w tym mieście jest doskonałym pomysłem.

Ważne jednak, aby działalność gospodarczą prowadzić w dzielnicy, która pozwoli początkującemu przedsiębiorstwu się rozwinąć, zająć dobrą pozycję i się na niej utrzymać. 

Szczecin wyróżniają cztery główne dzielnice – Północ, Prawobrzeże, Śródmieście i Zachód. Ze względów administracyjnych władze dodatkowo podzieliły miasto na 37 osiedli, które potocznie przez mieszkańców również nazywane są dzielnicami. Oprócz tego, Szczecinianie często dzielą swoje miasto na Lewobrzeże i Prawobrzeże, jednakże nie jest to oficjalny podział.

Wybór lokalizacji na biuro nie jest zatem łatwy, a w dużej mierze decyzja ta zależna jest od typu działalności. Jeśli firma nastawiona jest wyłącznie na pracę stacjonarną, warto wybrać gęsto zaludnioną dzielnicę, w której mieszka potencjalna, jednakże całkiem liczna klientela.

W sytuacji, gdy właściciel nastawiony jest na prowadzenie firmy online, wówczas lokalizacja nie jest tak istotna i w tej sytuacji można wybrać miejsce, gdzie koszty utrzymania lokalu nie są wysokie. Nasuwa się zatem pytanie, jakie dzielnice w Szczecinie są warte uwagi i dlaczego właśnie tam warto założyć działalność gospodarczą?

Najlepsze dzielnice w Szczecinie do prowadzenia własnej firmy

Mieszkańcy Szczecina najbardziej chwalą osiedle Warszewo, które powszechnie uważane jest za najbardziej komfortowe do zamieszkania. Warszewo znajduje się na obrzeżach dzielnicy Północ i wyróżnia się niezwykle malowniczą okolicą – zadbaną, spokojną i przede wszystkim bezpieczną.

Osiedle to zabudowane jest głównie przez domy jednorodzinne, jednakże ciągły rozwój przyczynia się do powstawania nowoczesnych budynków, które doskonale nadają się na siedzibę biura. Założenie przedsiębiorstwa w zamożnej dzielnicy Warszewo, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli właścicielowi zależy na prowadzeniu eleganckiej i nowoczesnej firmy, która nie musi być blisko centrum, lokalizacja ta będzie najlepszym wyborem.

Dla osób, które swoje przedsiębiorstwo pragną założyć bliżej centrum, bez wątpienia doskonałą dzielnicą jest Śródmieście. Ścisłe centrum w Szczecinie tętni życiem, ponieważ znajdują się tam liczne restauracje, puby i kluby. Szczecinianie uwielbiają spędzać wolny czas w Śródmieściu, z tego względu założenie w tej lokalizacji firmy jest świetnym pomysłem.

Śródmieście jest dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami, co ułatwia dojazd do biura – zarówno pracownikom, jak i klientom. Warto jednak zaznaczyć, że zabudowa w centrum Szczecina nie należy do nowoczesnych i większość lokali można zakupić wyłącznie z rynku wtórnego.

szczecin firma

Szczecin – gdzie jeszcze warto otworzyć firmę?

Po prawym brzegu Odry znajdują się trzy gęsto zaludnione osiedla – Bukowe, Słoneczne, jak i Majowe. Miejsca te cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Szczecina, ponieważ są tam przedszkola, szkoły, sklepy i miejsca rozrywki. Firma założone na tych osiedlach może okazać się niezwykle opłacalna i dochodowa, dlatego prawy brzeg Odry również jest wart uwagi.

Warto jednak zaznaczyć, że zakładając własną działalność gospodarczą ważna jest nie tylko sama lokalizacja biura, ale również jego wnętrze. Odpowiednie wyposażenie jest sprawą fundamentalną, z tego względu doskonałym wyborem jest skorzystanie z usług firmy Kostrubiec, która oferuje meble biurowe w Szczecinie i okolicach.