Najmodniejsze stoliki kawowe dla Twojego salonu

Aktualne trendy najlepiej obrazują to, jak ogromny mamy teraz wybór stolików kawowych do salonu. Już od dłuższego czasu na topie są stoliki w stylu boho i eko, nie zabrakło również modeli ze szklanym blatem, jak i tych z blatem z marmuru. To jedynie przykłady, a wszystkich trendów jest o wiele więcej. Poniżej przykłady kilku najchętniej wybieranych rodzajów stolików kawowych do salonów.

Modułowe stoliki kawowe

Cieszą się one dużą popularnością wśród osób posiadających małe mieszkania, w których trzeba wyjątkowo oszczędnie gospodarować przestrzenią. Stoliki te składają się z kilku elementów, skonstruowanych w taki sposób, by mniejsze móc wsunąć pod większe w razie potrzeby. Możemy zatem w kilka chwil mniejszy stolik zamienić w większy i odwrotnie. Innym pomysłem do małych pomieszczeń mogą być też stoliki, które zamiast blatu mają tacę. Taca ma podwyższane brzegi, dzięki czemu postawione na niej przedmioty nie upadną tak łatwo. W wielu przypadkach jest ona wyjmowana, a podstawę można łatwo złożyć i schować, gdy stolik przestaje być potrzebny.

Wózki barowe jako modny stolik pomocniczy – na pewno nieraz już taki stolik widziałaś w barze lub restauracji. Ma on co najmniej dwie półeczki, przez co może świetnie sprawdzić się w przypadku nieco większej imprezy. Jest to jeden z największych hitów ostatniego sezonu, który nada nowego sznytu Twojemu wnętrzu.

Stolik z marmurowym blatem

Są one bardzo chętnie wybierane ze względu na swoją niezwykłą uniwersalność, gdyż doskonale wpasowują się zarówno do czysto nowoczesnej stylistyki wnętrza, jak i do tej nawiązującej bardziej do klasycznych rozwiązań. Marmur należy do wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych do aranżacji wnętrz, a co za tym idzie, stoliki z marmuru mają dosyć wysoką cenę. Jest to powodem, dla którego niektórzy decydują się na tańszą wersję stolika ze szklanym blatem, którego wzór świetnie imituje marmur. Jeśli już jednak zdecydujesz się na stolik marmurowy, wówczas wiedz, że dokonałaś zakupu na długie lata. Podstawa takiego stolika wykonana jest często z metalu lub też z drewna.

Blaty kamienne do zamówienia – blatyzkamienia.pl

stolik z marmurowym blatem
Jeśli marzysz o stoliku kawowym, który będzie praktyczny i ponadczasowy – odwiedź stronę zakładu kamieniarskiego z Poznania, i uzupełnij swoje wnętrze o wyjątkowy element na lata.

Metal i szkło w stolikach

Stolik kawowy, tak jak każdy inny mebel, którym wyposażasz swoje wnętrze, to zakup na lata. Warto zatem postawić na wykorzystanie jak najmocniejszych i najtrwalszych materiałów. Popularne stało się łączenie ze sobą wytrzymałych, metalowych blatów z metalową podstawą. Najczęstszy design takiego stolika to przezroczysty blat, który czasami zabarwiany jest na określony kolor, a podstawa często jest pozłacana lub chromowana, czasem czarna.

Ekologiczne stoliki nadal obecne na salonach

Moda na egzystencję w zgodzie z naturą wkracza już na praktycznie wszystkie obszary naszego życia, nic zatem dziwnego, że zagościła także i na salonach. Wśród materiałów naturalnych, najchętniej wykorzystywanych do produkcji eko stolików króluje babus, a zaraz za nim znajduje się rattan, wiklina i liście bananowca. Ich zaletą jest nie tylko to, że ich produkcja nie jest zbyt uciążliwa dla natury, lecz tez i to, że występują one w naturalnych kolorach, co pozwala na łatwe dopasowanie je do niemal każdego wystroju.

Uniwersalność stolików kawowych

Wybór jeszcze nigdy nie był tak bogaty, jak dziś. Sprawia to, że stolik kawowy można wykorzystać praktycznie niemal w każdym pomieszczeniu. Może to być łazienka, sypialnia lub pokój dziecięcy. Możliwości jest wiele, wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która zajmie się wykonaniem naszego stolika, lub poszukać unikatowych egzemplarzy za pomocą Internetu.