Do czego wykorzystywane są tkaniny drukowane?

Modny wystrój mieszkania jest marzeniem wielu osób. Ważne jednak, aby postawić na wzór, który będzie wyglądał świeżo przez długie lata. Wygląd mebli jest niezwykle istotny, gdyż to właśnie one wypełniają przestrzeń mieszkania i nadają mu charakteru. Za pomocą odpowiednio dobranych tkanin obiciowych można efektownie ożywić wnętrza i sprawić, że mieszkanie nabierze stylu i wdzięku.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tkanin i każdy może dobrać wzór według własnego gustu. Ostatnimi czasy modne stały się odważne rozwiązania – pełne mocnych i nasyconych barw. Materiały można wykorzystać do obicia kanapy, foteli lub stworzyć z nich zasłony lub narzuty. Możliwości jest naprawdę wiele i są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Tkaniny drukowane – modne i stylowe rozwiązanie

Tkaniny drukowane świetnie wpasują się w każde wnętrza. Wszystko dlatego, że technika ta pozwala na stworzenie najróżniejszych wzorów, dopasowanych do potrzeb i preferencji klienta. Propozycja ta jest idealna dla osób, które chcą ożywić wystrój swojego mieszkania i sprawić, że nabierze ono stylu. Tkaniny drukowane charakteryzują się żywymi wzorami, które zachwycą każdego. Produkty tworzone tą metodą są niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie, przez co mogą służyć długie lata. Wygląd tkanin jest bardzo różnorodny – od klasycznych, stonowanych po materiały z geometrycznymi i finezyjnymi wzorami. Istotne jednak, aby były to produkty wysokiej klasy, odporne na słońce i zachowujące pierwotną kolorystyka – zdarza się, że tkaniny blakną od promieniowania słonecznego. Dodatkowo ważne też, aby tkanina była łatwa w czyszczeniu i odporna na zabrudzenia. Tylko dobrej jakości tkaniny drukowane są gwarancją zadowolenia na lata. 

tkaniny drukowane

Tkaniny drukowane – jak powstają?

Tkaniny drukowane powstają za pomocą nowoczesnych technologii – najczęściej wykorzystuje się specjalistyczne maszyny, które szybko i niezawodnie nadrukowują wybrany wzór. Tkaniny obiciowe wykonane są zazwyczaj z poliestru, który jest odporny na ścieranie, dobrze zachowuje kolorystykę, a dodatkowo jest łatwy w czyszczeniu. Ponadto materiały poliestrowe są gładkiej faktury, która jest przyjemna w dotyku. Dzięki technice drukowania można uzyskać żywe wzory, które długo zachowują swój pierwotny wygląd i przez lata wyglądają stylowo. W zależności od produktu, materiał może być różnej gramatury i podczas zakupów warto zwrócić na to uwagę – obicia kanap i foteli będą potrzebowały grubszej tkaniny. Tkaniny drukowane są gwarancją zadowolenia klienta – ważne jednak, aby postawić na firmę, która oferuje produkty wysokiej jakości.  

Tkaniny drukowane – gdzie się ich używa?

Tkaniny drukowane to świetny sposób na ożywienie wnętrz. Są one wspaniałym elementem dekoracyjny, który ozdabia przestrzeń mieszkania. Dodatkowo są niezwykle popularne w przemyśle odzieżowym, który tak naprawdę jako pierwszy zaczął wykorzystywać druk do produkcji ubrań – dzięki niemu można tworzyć materiały o wiele finezyjnych wzorach i motywach, które stały się ostatnimi czasy bardzo modne. Przemysł meblarski zaczerpnął od świata mody i zaczął tworzyć tkaniny obiciowe nawiązujące do aktualnych trendów. Kwiatowy wystrój mieszkania, to jeden z najpopularniejszych aktualnie rozwiązań. Tkaniny drukowane umożliwiają stworzenie imitacji ogrodu we własnym mieszkaniu – kanapa, fotele i zasłony można zaprojektować według tego trendu. Ponadto technika ta pozwala na stworzenie materiałów o abstrakcyjnych, odważnych wzorach – żywych motywów geometrycznych, a dla poszukujących czegoś więcej świetną propozycją jest druk w psie kostki i ciapki, który można wykorzystać do obicia legowiska pupila. Odważnym wzorem jest tkanina z nadrukowaną imitacją rejestracji samochodowych – taki wzór sprawdzi się świetnie w mieszkaniu jako zasłona. Tkaniny obiciowe, służące do obicia kanap i foteli, najczęściej wybiera się w bardziej stonowanych i wyrafinowanych wzorach. Można jednak zaszaleć, gdyż propozycji jest naprawdę wiele i każdy klient znajdzie motyw idealny dla siebie.