Meble do małego biura – na co zwrócić uwagę?

Wnętrze biura powinno być funkcjonalne i estetyczne, a jednocześnie stanowić wizytówkę firmy, dlatego należy zadbać o jego odpowiednią aranżację.

Większe przestrzenie biurowe nie stwarzają aż tylu problemów, natomiast zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni małego biura staje się wyzwaniem dla architekta wnętrz. Poza tym w czasach pandemii coraz więcej osób organizuje swoje miejsca pracy w domach, na niewielkich powierzchniach muszą zorganizować kącik dla siebie, odizolowany od części wspólnej, gdzie będą mogli w spokoju i względnym komforcie wykonywać swoje obowiązki zawodowe.

Jak powiększyć przestrzeń małego biura?

Głównym zadaniem architekta wnętrz aranżującego przestrzeń małego biura jest jego powiększenie. Stosując kilka zabiegów, można optycznie sprawić wrażenie większej przestrzeni, niż jest to w rzeczywistości. Podstawową zasadą jest wykorzystanie do tego celu kolorów.

Wszelkie odcieni bieli, beżu i szarości doskonale spełnią to zadanie. Intensywne kolory i barwne ściany będą pasowały tylko i wyłącznie na większych przestrzeniach biurowych. To samo zadanie wypełniają jasne podłogi w postaci paneli lub płytek o jednolitych wzorach. Niezwykle ważne w małym biurze jest oświetlenie, które doświetli pomieszczenie.

Punktowe światła z możliwością regulacji kąta nachylenia doskonale spełnią swoje zadanie. Warto także na biurku umieścić lampkę, która doświetli miejsce pracy.

Czym warto się kierować przy wyborze mebli do małego biura?

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni małego biura umożliwi komfortową pracę jego pracownikom. Jeśli będziemy w nim przyjmowali także klientów, to należy wygospodarować odpowiednią do tego celu przestrzeń.

Bardziej komfortowa sytuacja ma miejsce wtedy, gdy ma to być tylko miejsce do pracy, na przykład w domu. Niezwykle ważną sprawą jest również odpowiednie przechowywanie dokumentów i różnych materiałów biurowych oraz sprzętów niezbędnych w pracy.

wyposażenie małego biura

Jakie meble wybrać do małego biura?

Meble do małego biura nie powinny być duże i w zdecydowanie jasnych barwach, ponieważ optycznie powiększą przestrzeń, a nie będą przytłaczały, jak to się dzieje w przypadku ciemnych kolorów. Praca w biurze zwykle odbywa się przy biurku. Na małej przestrzeni najlepiej sprawdzi się lekki mebel z wieloma szufladami  i półkami do przechowywania sprzętu niezbędnego w pracy osób zatrudnionych w tego typu miejscu.

W zależności od charakteru wykonywanych czynności należy wybrać odpowiednie biurko. Innego mebla będzie potrzebowała sekretarka, niż na przykład architekt, czy grafik, których narzędziem pracy jest komputer. Warto wybrać biurko z elektryczną regulacją wysokości, które pozwoli na dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Poza tym do podziału na strefy wnętrza biura warto wykorzystać szklane przegrody, co sprawi wrażenie większej przestrzeni. Dobrze będą wyglądać również wiszące półki, dzięki którym można zaoszczędzić niewielką powierzchnię biura. Doskonałym miejscem do przechowywania dokumentów będą wysokie modułowe szafy i regały z przesuwnymi drzwiami do przechowywania dużej ilości dokumentów, segregatorów i pomocnego w pracy sprzętu.

Zagospodarowanie wyższych partii jest zasadą aranżacji niewielkich przestrzeni. W małym biurze doskonale sprawdzą się kontenery na kółkach do przechowywania dokumentów lub jako dodatkowe miejsca do pracy. Należy pamiętać o wygodnym fotelu z regulowaną wysokością.

Zasadą jest komponowanie minimalistycznych mebli o lekkiej konstrukcji i w jasnych kolorach, które będą pasowały do siebie stylistycznie, tworząc przyjazną przestrzeń dla pracowników biurowych.  Odwiedzając stronę https://www.kostrubiec.pl/ możemy dokładnie zapoznać się z przykładami wyposażenia naszego miejsca pracy w możliwie najdogodniejszy sposób.

Wygodny fotel do małego biura

Wygodny fotel jest niezbędnym elementem wyposażenia małego biura, również w domu. Wiele osób w okresie pandemii podjęło pracę zdalną, dlatego zapewnienie sobie wygodnego siedziska przez długie godziny jest niezwykle ważne.

Wysoki fotel z podłokietnikami o regulowanej wysokości zapewni komfortową pracę przez wiele godzin, przy zachowaniu ergonomicznej pozycji.