Wycisz swoją perkusję, czyli co zrobić by stworzyć ciszę w pomieszczeniu?

Zestaw perkusyjny jest jednym z najgłośniejszych instrumentów muzycznych dostępnych na rynku. W przeciwieństwie do wielu zelektryfikowanych instrumentów (takich jak gitara elektryczna), nie może być wyciszony za pomocą słuchawek lub poprzez grę bez kabla. Uczenie się, jak sprawić, by bęben ustawiony był ciszej jest istotnym procesem podczas grania na perkusji we wspólnym domu lub mieszkaniu, a zwłaszcza w mieszkaniu, gdzie dźwięku docierają przecież do innych osób. Istnieje kilka sposobów na zrobienie tego, w zakresie niskich kosztów, potrzebnego wysiłku oraz skuteczności. Metody te mogą być stosowane w połączeniu lub samodzielnie.

Wyciszanie bębna basowego poduszką. Metoda ta jest bardzo prosta i powszechnie stosowana, nawet w sytuacjach, które nie wymagają redukcji szumów. Usuń jedną z głów bębna basowego i umieść poduszkę (lub inny miękki materiał) wewnątrz bębna tak, aby po prostu dotykał obu krańców bębna. Wymień i ponownie dostrój głowy. Poduszka tłumi wiele basowych dźwięków i wydźwięków bębna, dając jaśniejszy odcień, jak również nieco cichszy ton.

Wycisz kotły i werble za pomocą plastikowych O-ringów Niektórzy producenci wytwarzają cienkie pierścienie z tworzywa sztucznego, które są zaprojektowane tak, aby pasowały do całej zewnętrznej średnicy bębna głowic. Pierścienie te wyciszają wydźwięki kotłów i werbli podobnie do funkcji poduszki w bębnie basowym. Użyj tych pierścieni, aby osiągnąć nieco spokojniejszy, bardziej kontrolowany dźwięk.

Wyciszenia akustyczne

Połącz tarczę z ekranem bębna. Ekrany bębnowe, zwane również tarczami bębnowymi, składają się z kilku wysokich arkuszy przezroczystego tworzywa sztucznego, które zawieszone są razem. Ekrany te mogą być rozmieszczone otaczając bęben ustawiony częściowo lub całkowicie, co znacznie obniża objętość bębnów. Ekrany te są użyteczne w ustawieniach wydajności, nagrywania i do praktyki muzyka.

Umieć podkładki do wyciszenia ciągu bębnów i cymbałów. Aby uspokoić bęben dla ustawień do ćwiczeń, można zakupić gumowe podkładki wyciszające, które są zaprojektowane tak, aby pasowały wierzchem każdej głowicy bębna. Klocki te niemal całkowicie wyciszają dźwięk bębnów; co czyni je doskonałym wyborem dla wyciszenia perkusji grając w mieszkaniu lub domu. Minusem jest to, że klocki wyciszające nie pozwalają graczowi usłyszeć bębny na przyzwoitym poziomie. Zainstaluj izolację akustyczną w pomieszczeniu, w którym mieści się zestaw perkusyjny.

Dla dalszej redukcji hałasu w przypadku ćwiczeń lub nagrywania można wykładać pomieszczenie przed dźwiękiem. Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów wygłuszających, z atrakcyjnymi akustycznymi paneli, które osadzone są bezpośrednio na ścianie o grubości arkuszy winylowych, które są zainstalowane pod płytą gipsowo-kartonową. Rozwiązania te zapewniają skuteczną izolację akustyczną zachowując pełny dźwięk bębnów, ale często są bardzo drogie. Wyciszenia wnętrz w przypadku studia nagraniowego są bardzo istotną sprawą, jeżeli decydujemy się na grę na przykład w mieszkaniu.