Trendy wnętrzarskie w 2021 roku – jakie drzwi wybrać?

Modne wnętrze zawsze robi dobre wrażenie. Urządzając wnętrze zwykle najwięcej uwagi poświęca się meblom i dekoracjom.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne to jednak pierwszy krok w aranżacji pomieszczenia. Trendy we wnętrzach się zmieniają, ale drzwi zwykle kupuje się raz. Jakie drzwi wybrać, aby były modne w 2021 roku, ale nie tylko?

Jakie są aktualne trendy wnętrzarskie?

Trendy wnętrzarskie zwykle zmieniają się podobnie jak moda. Obecnie widoczne jest uciekanie do spokoju, harmonii i natury, co wyraźnie można zaobserwować w nowoczesnych projektach salonów, sypialni, kuchni czy łazienek. Dużo elementów drewnianych, kolory Ziemi czy oświetlenie inspirowane światem zwierząt lub wykonane z naturalnych materiałów. Aktualne trendy wnętrzarskie sprawiają, że wnętrza są przytulne i klimatyczne.

Jasne kolory uspokajają, a możliwość łączenia faktur i materiałów to doskonała okazja do stworzenia wyjątkowej, charakterystycznej przestrzeni do nauki, jak i relaksu. Kluczem do stworzenia spójnej aranżacji wnętrz jest wybieranie produktów wysokiej jakości, które uzupełniają się wzajemnie, cieszą oczy i wpisują się w zmieniające się trendy wnętrzarskie.

Drzwi a wystrój wnętrz

Drzwi do pomieszczenia pozwalają na oddzielenie od siebie odrębnych pomieszczeń, użytkowanych w zależności od potrzeb i spełnianych przez nie funkcji. Dzięki drzwiom można także stworzyć bardziej intymną atmosferę, odgrodzić się od hałasu i zgiełku, a także dać symbolicznie znać, że ma się potrzebę pobyć samemu. Drzwi w wystroju wnętrz mogą albo pomóc stworzyć spokój i harmonię, albo zniszczyć efekt wybieranych z największą ostrożnością i dokładnością dodatków.

Co więcej, drzwi wpływają nie tylko na doznania estetyczne, ale także na optyczny odbiór aranżacji. Im mniejsze i niższe jest pomieszczenie, tym jaśniejsze powinny być drzwi. Dzięki temu odbijane światło optycznie powiększy przestrzeń. Ciemne drzwi sprawią, że wnętrze będzie wydawać się niewielkie. Najlepsze zestawienia kolorystyczne zapewniają białe drzwi.

Dlaczego białe drzwi nie wychodzą z mody?

Białe drzwi do domu i mieszkania to sposób na subtelne podkreślenie wystroju niemal każdego mieszkania. Optycznie powiększają i rozjaśniają wnętrza, sprawiając, że nawet korytarz czy mały pokój wydają się większe. Biel to neutralny kolor, dlatego doskonale pasuje do innych kolorów, uzupełniając je lub stanowiąc ciekawy optycznie kontrast. Kolor biały to najjaśniejsza z barw, dlatego jest chętnie wykorzystywana do różnego rodzaju pomieszczeń. Współgra z każdym rodzajem podłóg, wykorzystanych materiałów i dodatków.

Jakie są zalety białych drzwi?

  • pasują do niemal każdego wnętrza – biały kolor doskonale pasuje do innych kolorów i barw,
  • są stylowe – białe drzwi stanowią idealną bazę do stylowych dodatków, nie zaburzają percepcji i gustownie wtapiają się w pomieszczenie,
  • są eleganckie – białe drzwi są jak dobrze skrojona biała koszula w garderobie,
  • są uniwersalne – pasują do każdego stylu urządzenia wnętrza.

jakie drzwi wybrać

Białe drzwi w mieszkaniu – aranżacje

Nowoczesne mieszkania w luksusowych dzielnicach, te urządzone w stylu retro, klimatycznych kamienicach, w blokach i domach jednorodzinnych. Białe drzwi doskonale pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Są uwielbiane przez projektantów wnętrz za swoją uniwersalność i ponadczasową formę. Białe drzwi w mieszkaniu są oszczędne w formie, ale efektowne w wyrazie. Są uwielbiane przez minimalistów, ponieważ stanowią dobrze wyważoną bazę dla innych dekoracji. Drzwi w białym kolorze idealnie skomponują się we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim, angielski, boho, japandi, ale też nowoczesnym i loftowym.

Jakie białe drzwi wybrać?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co rok lub co kilka lat. Niezmiennie wśród najchętniej wybieranych elementów wyposażenia domu są drzwi białe. We Wrocławiu, Warszawie czy Gdańsku, gdzie znajdują się najlepsze biura architektoniczne, projektanci wnętrz i indywidualni klienci szukają swoich idealnych drzwi, które dopasują się do wnętrza, nie zaburzają harmonii i estetyki pomieszczenia.

Szukasz białych drzwi we Wrocławiu? Zachęcamy do sprawdzenia oferty DRZWIWROC, gdzie w zależności od upodobań i możliwości można wybrać:

  • białe drzwi drewniane
  • białe drzwi szklane
  • białe drzwi ukryte w ścianie
  • białe drzwi CPL
  • białe drzwi HPL

Zapraszamy do kontaktu!