Najmodniejsze drzwi zewnętrzne 2021 – na co decydujemy się najczęściej?

Nieważne czy pragniemy „odświeżyć” wygląd domu czy też przygotować go pod sprzedaż: jednym z najłatwiejszych sposobów na to, by nadać naszemu domowi nowego, świeżego wyglądu jest zmiana drzwi wejściowych.

Zastanawiasz się, jakie style drzwi wejściowych cieszyły się największą popularnością w 2021 roku? Oto kilka z nich:

Postaw na szarość

Trend niestandardowych drzwi drewnianych wziął swój początek jeszcze w 2020 roku i jest nadal modny: zwłaszcza szara bejca i przeszklone drzwi. Nowoczesne poczucie różnych odcieni szarości lub czerni z niebieskimi odcieniami staje się coraz bardziej popularne w przypadku drzwi wejściowych.

Podczas gdy tradycyjne naturalne brązowe i czerwone wykończenia są nadal modne, trend szarości będzie nadal zyskiwał. Te stonowane szarości dodadzą współczesnego wyglądu i uzupełnią szarości wykorzystane we wnętrzach, które obecnie również cieszą się dużym zainteresowaniem.

Stolarz Wrocław drzwi naturalne

Korzystanie z piękna naturalnych, drewnianych drzwi to trend, który będzie obecny jeszcze długo. Naturalne drewno z delikatnymi akcentami i zdobieniami to po prostu coś, co kochamy.

Nastrojowe kolory

Drzwi z jaskrawymi kolorami w odcieniach pomarańczy i różnych wariantów czerwieni są już od jakiegoś czasu modne. W drzwiach wejściowych w 2021 roku trendy idą ku odważnym, ciemnym i nastrojowym kolorom. To doskonała metoda na szybki lifting drzwi zewnętrznych, do której będziemy potrzebować jedynie pędzla i odpowiedniej farby.

Włókno szklane i stal

Ramy drewniane są jednymi z najbardziej tradycyjnych i sprawdzonych materiałów, jednak w 2021 roku wchodzą materiały takie jak włókno szklane i stal. Włókno szklane to opcja tania i trwała, jako, że możemy ten materiał malować lub celować w takie drzwi, które będą miały  drewnopodobny wygląd.

Stal jest natomiast mocniejszym i lżejszym materiałem, który jest bardziej energooszczędny. Inteligentna opcja dla mieszkań w chłodniejszym klimacie w 2021 roku to drzwi z poszyciem stalowym z poliwęglanu pianki izolacyjnej rdzenia.

Dodatkowe elementy szklane

Dodatkowe elementy szklane na zewnątrz odnotowały niemały wzrost popularności w ciągu ostatniego roku. Ten trend bazuje na świetle i otwartości, pozwalając pozostać w tonach naturalnego światła, a ponadto dając pełny widok na zewnątrz. Podczas, gdy pełne przeszklenie sprzyja podziwianiu widoków na zewnątrz, szklane drzwi pomagają zmodernizować wejście.

Jeśli chodzi  o minusy, szkło może być słabą opcją energetyczną, ponieważ traci dużo ciepła i to opcja zdecydowanie najgorsza, biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Jeśli jednak skłaniasz się ku drzwiom szklanym, zainwestuj w materiały najwyższej jakości.

Niestandardowe okucia

Nie ma potrzeby wydawać fortuny, aby odświeżyć wygląd istniejących drzwi. Postaw na nowy look swojego domu dzięki niestandardowym okuciom, które można łatwo wymienić, aby zyskać niesamowity efekt przy minimalnych kosztach i wysiłku.

Gorący trend drzwi wejściowych w 2021 roku to ekskluzywne metalowe akcenty w szczotkowanym metalu i szampańskim. Kołatki do drzwi, gałki i dźwignie mogą idealnie współgrać z nowym, żywym kolorem drzwi.

Inteligentne drzwi

Odkurzacze automatyczne, automatycznie regulujące dopływ światła rolety, piekarniki kontrolujące temperaturę: inteligentne domy cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Lecz jaki ma to związek z drzwiami wejściowymi? Na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych gadżetów, które zwiększą bezpieczeństwo Twojego domu, a jednym z nich jest inteligentny zamek do drzwi wejściowych we współpracy ze stolarzem drzwi we Wrocławiu.

Możesz uzyskać dostęp do Twoich drzwi, odblokować je lub zmienić kod PIN z dowolnego miejsca na świecie. Uzyskaj dodatkową funkcjonalność i spokój ducha dzięki inteligentnym kamerom wideo i urządzeniom alarmowym, które są stosunkowo tanie i mogą być umieszczone w pobliżu drzwi wejściowych, tak aby monitorować wejście przez 24 godziny na dobę.

drzwi wrocław

Zacznij od… drzwi

Drzwi to jeden z centralnych elementów wystroju domu. Przecież zamykasz je i otwierasz kilka razy dziennie. Spraw, by Twoje drzwi zyskały nowy wygląd i, by jeszcze bardziej mogły cieszyć Twoje oczy oraz przyciągać wzrok gości.