logo

Czy wiesz jak zadbać o posadzkę? Nasze porady

logo
Czy wiesz jak zadbać o posadzkę? Nasze porady

Co ochroni posadzkę przed sezonowym zabrudzeniem?

Luźne zabrudzenia (kurz, piasek, błoto) są zmorą dla miękkich podłoży takich jak PCV, Linoleum, Marmur ponieważ pod wpływem tarcia szczególnie w miejscach natężonego ruchu (hol, wejścia, korytarze, poczekalnie) ulegają trwałym uszkodzeniom. Najtrudniejszym okresem dla tego typu posadzek jest okres jesienno-zimowy i wczesno wiosenny. Dlatego szczególnie przed tym okresem warto pomyśleć o zabezpieczeniu posadzki za pomocą odpowiednich powłok ochronnych, które nie tylko wpływają na estetykę, ale również w dużym stopniu przedłużają żywotność posadzki.
Zabezpieczoną posadzkę jest łatwiej utrzymać w czystości ponieważ wypolerowane podłoże traci przyczepność i usunięcie zabrudzeń nie jest problematyczne.

Nie które korzyści wynikające z zabezpieczenia posadzki to:
– powłoka ochronna zabezpiecza powierzchnię przed zniszczeniem, zarysowaniem
– przedłuża żywotność posadzki
– substancje zabezpieczające wnikają w mikropory podłoża, przez co zamykają je dla brudu i drobnoustrojów
– powierzchnia staje się bardziej gładka, przez co codzienne utrzymanie czystości jest łatwiejsze i tańsze
– eliminujemy zjawisko wyjaławiania podłoża, które może wystąpić przy częstym gruntownym czyszczeniu, bez elementów konserwujących
– poprawia się wygląd podłoża, struktóra i kolory stają się wyraźniejsze
– mają właściwości antypoślizgowe

Sprzątanie posadzki
Dodatkowym rozwiązaniem, które w dużym stopniu może przyczynić się do utrzymania podłoża w czystości jest układanie odpowiednich mat przed i za drzwiami.Maty powinny skutecznie „odbierać” zabrudzenia z naszych butów, ale jednocześnie łatwo „oddawać” podczas czyszczenia. Dobrze ułożone maty i wycieraczki mogą zatrzymać nawet do 90% wnoszonego piasku.

Pomoc w sprzątaniu posadzki

Generalnie mając do wyczyszczenia dużą powierzchnię warto jest pokusić się o zatrudnienie w tym celu specjalistycznej firmy sprzątającej. Specjaliści z odpowiednim sprzętem oraz planem działania są w stanie szybko i skutecznie pozbyć się uporczywych plam, zabrudzeń, rys czy niezbyt ciekawego zapachu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tą ofertę. Wybierając swoją pomoc zastanówmy się najpierw ile przestrzeni rzeczywiście będziemy chcieli posprzątać – w szczególności jeśli jest to biuro. Firma sprzątająca musi bowiem zaplanować swoje działania tak aby swoją pracą nie kolidować z obowiązkami pracowników i codziennym rytem pracy, najczęściej zatem firmy sprzątające wykonują zadania przed otwarciem biura – tj. do godz 9.30, lub po jego zamknięciu – po godzinie 18.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie