Zadbaj o czystość w Twoim domu

Na piękno wnętrza składa się więcej czynników niż dobór elementów wystroju, gra świateł i barwy. Aby uzyskać odpowiedni, zachwycający efekt, trzeba zadbać o każdy aspekt współtworzący klimat wnętrza – a więc także o czystość w pomieszczeniu. Nawet najlepiej urządzone wnętrze straci na jakości, jeśli będzie w nim bałagan, kurz czy nieświeży zapach.

Kilka kroków do świeżości

Przede wszystkim – świeże powietrze. W miarę wątpliwości należy wietrzyć pomieszczenia codziennie. Jest to konieczne nie tylko dla komfortu, ale również ze względów higienicznych. Jeśli w pomieszczeniu przebywają alergicy, jest to wręcz obowiązek. W ciepłe dni wietrzenie pomieszczeń może być nawet przyjemnością, co zrobić jeśli jednak jest zima?

niemieckachemia.sklep2.pl

Aby wietrzenie w zimne dni było skuteczne i ekonomiczne, warto na kwadrans zakręcić kaloryfery, otworzyć okna na oścież i zamknąć pomieszczenie na ten czas. Wówczas dokona się szybko intensywna wymiana powietrza. Na pory wietrzenia lepiej wybierać czas poza godzinami szczytu – zwłaszcza jeśli mieszka się w pobliżu ruchliwej drogi lub w mieście. Latem nie należy wietrzyć pokoi między 2 a 4 nad ranem, gdyż wtedy rośliny wytwarzają intensywnie uczulające pyłki. Najlepiej jest wietrzyć mieszkanie po wysprzątaniu – pozbywamy się również zapachu detergentów lub kurzu, który się podnosi podczas odkurzania.

Chemia gospodarcza do domu

Oprócz podstawowych i oczywistych czynności, takich jak ścieranie kurzu, odkurzanie czy właśnie wietrzenie pomieszczeń, istotne jest dokładne sprzątanie co jakiś czas, najlepiej co tydzień. Do tego celu trzeba wybierać odpowiednie środki. Nie od dziś wiadomo, że środki czystości z Niemiec odznaczają się wyższą skutecznością niż produkty tych samych marek przeznaczone na rodzimy rynek. Warto zatem sięgać po efektywne środki, które zapewnią czystość świeżość na dłużej.niemieckachemia.sklep2.pl

Dlaczego niemiecka chemia jest tak skuteczna? Niezależne badania dowiodły, że producenci różnych środków czyszczących w preparatach trafiających do odbiorcy w Niemczech czy w krajach Europy Zachodniej stosują wyższe stężenia substancji aktywnych, niż robią to w przypadku produktów przeznaczonych do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wybierając produkty z zachodnich rynków, np. za pośrednictwem sklepu internetowego bądź w odpowiednim lokalu, za podobną cenę otrzymujesz wyższą jakość.