Osłony okienne w domu i biurze – jakie wybrać?

Wybierając osłony okienne zasadniczą kwestią powinno być ich przeznaczenie. To, czy mamy zamiar zamontować je w mieszkaniu, czy może w biurze, ma bowiem ogromne znaczenie. Inne są przecież potrzeby i zapotrzebowanie na światło w miejscu pracy, a inne w pomieszczeniach, w których żyjemy. Jakie zatem rozwiązania stosować w domu, a jakie w biurze?

Osłony okienne w biurze

W biurze najmądrzejszym rozwiązaniem są osłony, które podnoszą komfort wykonywanych obowiązków. Chodzi tu przede wszystkim o kontrolę nad światłem. Osłony tego rodzaju muszą umożliwiać regulację natężenia światła wpadającego do pomieszczenia. Mimo że najczęściej wykorzystywanym do takich celów był w ostatnich latach produkt o nazwie lamele, to do łask powracają jednak żaluzje. Sięgające swą historią do lat 90-tych rozwiązania, dziś dostępne są w tylu wersjach, że z pewnością każdy znajdzie model idealnie pasujący do zastosowanych w jego biurze rozwiązań aranżacyjnych.

Argumentem przemawiającym na ich korzyść jest oczywiście fakt, że są bardzo łatwe w utrzymaniu, estetyczne i funkcjonalne. Poziome żaluzje umożliwiają bowiem całkowite zasłonięcie okna przy jednoczesnym pozostawieniu w pomieszczeniu odrobiny światła. W biurze takie rozwiązanie jest szczególnie pożądane. W upalny dzień pracownicy na pewno będą wdzięczni za osłonięcie przed ostrym słońcem. Tym bardziej, że delikatny dopływ światła nie zaciemni pomieszczenia, a ich praca w żaden sposób nie straci na jakości.

Co więcej, dzisiejsze modele żaluzji idealnie komponują się z minimalistyczną estetyką panującą w biurach. Możliwość zamówienia na wymiar tego typu osłon to dodatkowy plus. Producenci, tacy jak PAMIR, swoim klientom proponują rozwiązania wręcz szyte na miarę – realizację indywidualnych projektów, montaż, ale i serwis zrealizowanych już zleceń.

Osłony okienne w domu

Możliwości aranżacyjne z zakresu osłon okiennych są w domu nieco większe, niż ma to miejsce w biurze. Oczywiście i tutaj świetnie sprawdzą się żaluzje. Pomysłów na osłonięcie okna w domowym zaciszu jest jednak znacznie więcej. W zależności od naszych potrzeb i upodobań możemy zdecydować się na przykład na rolety. Zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Pierwszy model da nam dodatkowe zabezpieczenie izolacyjne. Skutecznie ochroni też przed próbami włamań. Z kolei wewnętrzne typy rolet, w zależności od grubości i koloru materiału wykorzystywanego przy produkcji, dadzą pożądaną jasność przy jednoczesnym zasłonięciu okna.

montażysta żaluzji

Na tym jednak nie koniec. W domu, jak i w biurze, pięknie prezentują się również plisy. Produkowane na kształt harmonijek osłony mimo, że zdają się być mało funkcjonalne i dość nietrwałe, wcale takimi nie są. Wszystko zależy tu bowiem od wykorzystywanych materiałów. Wspomniana już firma PAMIR, swoje plisy wykonuje tylko ze sprawdzonych i jakościowych elementów. Daje to gwarancję skuteczności danej osłony. Gdy zależy nam na całkowitym zasłonięciu okna, przy jednoczesnym zachowaniu w pomieszczeniu jasności, plisy zdają się być idealnym wyborem. Kiedy mamy wysublimowany gust i lubimy niestandardowe, ciekawe rozwiązania aranżacyjne, tym bardziej powinniśmy zwrócić na nie uwagę.

Jak widać, wybór odpowiedniej osłony okiennej w głównej mierze powinien zależeć od potrzeb ludzi przebywających w konkretnym pomieszczeniu. Pamiętajmy więc, że należy wybierać odpowiednie rozwiązania w zależności od miejsca.