Sklejka w Twoim wnętrzu

Sklejka jest powszechnie znanym materiałem, który coraz częściej wykorzystuje się przy wykańczaniu domów i mieszkań. Poznaj zastosowania sklejki.Urządzając mieszkanie, chcemy by wyglądało ono estetycznie i by było funkcjonalne. Obecnie, dzięki dostępności wielu materiałów, mamy możliwość dopasować coraz ciekawsze i atrakcyjne opcje. Jedną z nich jest wykorzystanie sklejki.
Sklejka składa się z kilku płyt drewna, nazywanych fornirem. Płyty te są bardzo cienkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. To właśnie dzięki temu sklejka jest tak popularna w dzisiejszych czasach nie licząc walorów estetycznych. Materiał ten jest idealny do każdego pomieszczenia. Jak i gdzie dokładnie można ją wykorzystać? Czym się kierować w wyborze i projektowaniu wnętrz? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania.

Drewno jest naturalnym tworzywem, które znajduje się w większości mieszkań. Jest to rozwiązanie, które wpasuje się do każdego typu pomieszczenia, niezależnie w jakim stylu jest ono urządzone. Choć drewno może nam się kojarzyć z tradycyjnymi pomieszczeniami, meble ze sklejki (np. brzozowej) mogą zostać odpowiednio zaprojektowane i wykonane, dopasowując się również do stylu nowoczesnego.

Sklejka w każdym pomieszczeniu

Własne mieszkanie o wiele prościej jest nam zaprojektować pod kątem wykończenia. Sklejka jest przystępnym cenowo rozwiązaniem, który można wykorzystać we wszystkich pomieszczeniach w naszym domu. Zarówno w kuchni, jak i w sypialni dodatek w postaci sklejki wprowadzi do pomieszczeń niepowtarzalną estetykę i nastrój.
W jaki sposób można wykorzystać sklejkę? – Odpowiedź brzmi: tak, jak chcemy. Płyty ze sklejki mogą znaleźć się na ścianach, podłogach, stopniach schodów oraz na suficie. Takie drewniane wykończenia w naszym domu optycznie powiększą nasze pomieszczenia.
Warto również dodać, że sklejka może zostać wykorzystana jako ściana działowa. Sklejka sprawdzi się również jako okładzina na ściany.

sklejka

Sklejka wodoodporna

Wybierając sklejkę musimy kierować się warunkami, jakie panują w poszczególnych pomieszczeniach. W kuchni i w łazience powinno się stosować suchotrwałą sklejkę, ponieważ w tych pomieszczeniach, ściany i podłoga są w częstym kontakcie z wodą. Często zwraca się uwagę na to, by zabudowa i meble, które wykonane są ze sklejki w łazience i kuchni, również były wodoodporne.
Tradycyjna sklejka, która nie musi mieć właściwości wodoodpornych, może zostać umieszczona w pozostałych pomieszczeniach. Trzeba jednak uważniej podejść do umieszczania sklejki na suficie. To rozwiązanie jest estetyczne, jednak nadaje się jedynie do pomieszczeń, które w żaden sposób nie są narażone na działanie wilgoci czy zalanie.

Meble wykonane ze sklejki

Sklejka jest materiałem bardzo estetycznym. Podczas urządzania i wykańczania mieszkania, częstym wyborem jest umieszczanie w nim mebli ze sklejki. Takie meble mogą zostać wcześniej zaprojektowane, by odpowiednio pasowały do wystroju i pod kątem wymiarów. Meble wykonane ze sklejki są jednocześnie estetyczne i funkcjonalne. Decydując się na meble ze sklejki, można zamówić cały zestaw mebli do kuchni i innych pomieszczeń oraz ozdobne półki na ścianę.
Trwałość i wytrzymałość to podstawowe cechy, jakimi charakteryzuje się sklejka. Dzięki temu, że jest ona twarda, bez problemu meble takie można umieścić w każdym pomieszczeniu bez obaw o ich porysowanie lub uszkodzenie.


Wysokiej jakości sklejkę brzozową można znaleźć w sklepie internetowym Betulla.