Nowoczesne drzwi wewnętrzne do hotelu – jakie wybrać?

Aby przyciągnąć gości i zapewnić, że wyjadą zadowoleni, każdy aspekt wnętrza hotelu musi wyglądać pięknie i funkcjonować prawidłowo.

Podróżni oczekują, że hotele będą miały unikalne poczucie stylu i będą odzwierciedlać lokalną okolicę. Wybierając starannie okleinę drzwi i styl, można pomóc hotelowi w przekazaniu gościom pożądanego komunikatu. Należy również wziąć pod uwagę przeznaczenie każdych drzwi: inne wybierzemy na klatkę schodową, inne zaś do pokoju gości.

W ostatnim czasie dużą popularnością wśród gości cieszą się hotele o nowoczesnym wystroju. Jakie nowoczesne drzwi do hotelu są najlepszą opcją?

Recepcja i lobby

Recepcja to idealne miejsce, aby zrobić wrażenie na gościach i wyróżnić hotel na tle konkurencji. W przypadku drzwi wewnętrznych w lobby, można rozważyć duże niestandardowe i nawet nieco ekstrawaganckie drzwi. Podczas gdy estetyka odgrywa istotną rolę w wyborze drzwi do lobby hotelowego, należy pamiętać, że goście stale przemieszczają się po tych przestrzeniach.

Drzwi w recepcji muszą być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać uderzenia toczących się walizek i odkurzaczy, a także muszę być odporne na ogólne zużycie.

Pokoje gościnne

Drzwi to pierwszy element pokoju hotelowego, z którym stykają się goście. Wygląd drzwi do pokoju gościnnego wpływa na wrażenie, jakie gość odnosi na temat korytarza, a ich konstrukcja wpływa na jego komfort i ogólne poczucie bezpieczeństwa.

Najlepsze drzwi wewnętrzne do pokoi gościnnych powinny powinna cechować wysoka klasa przenikalności akustycznej tak, aby hałas na korytarzu nie przeszkadzał gościom w środku. Drzwi do pokoi gościnnych powinny również być trwałe i odporne na uszkodzenia, aby przez cały okres użytkowania wyglądały jak nowe.

Wybierając drzwi do pokoju gościnnego w hotelu, należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości materiały. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na takie detale jak: zamki, solidne klamki, wizjery i osłony drzwiowe dla bezpieczeństwa.

Wejście do toalety i kabiny

Do toalet w pokojach gościnnych można wybrać drzwi z laminatu, które będą pasować do drzwi wejściowych do pokoju. Laminat ułatwia czyszczenie i jest odporny na ciepło i wilgoć wytwarzane przez prysznice.

W przypadku toalet publicznych w lobby lub w całym hotelu, najlepsze drzwi powinny być odporne na namnażanie bakterii i uszkodzenia spowodowane intensywnym użytkowaniem. Aby zrobić wrażenie na gościach i podkreślić jakość hotelu, warto zainwestować drzwi do toalet o podwyższonym wzornictwie.

Restauracje i bary

Drzwi, które witają gości w hotelowej restauracji lub barze, powinny nadawać nastrój posiłkom i napojom. Restauracja lub bar to także idealne miejsce do czerpania inspiracji z lokalnych stylów architektonicznych. W przypadku poszczególnych elementów, warto kierować się stylem samej restauracji.

Zaplecze

Pracownicy zaplecza poruszają się przez wiele drzwi, których goście nigdy nie widzą. Najlepsze drzwi na zaplecze są trwałe i funkcjonalne. W miejscach przeznaczonych dla obsługi zdadzą egzamin drzwi dobrze metalowe, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo i nie ulegają uszkodzeniu, gdy wpadają w nie np. wózki sprzątające. Ze względu na komfort pracy obsługi hotelowej warto również pomyśleć o takich drzwiach, których otwieranie nie wymagałoby użycia dłoni.

Sale konferencyjne

Sale konferencyjne i bankietowe to już niemalże standard w każdym większym hotelu. Nowoczesne, dobrze wyposażone sale konferencyjne wymagają naprawdę trwałych, solidnych i robiących dobre wrażenie drzwi.

drzwi wroc

Klatki schodowe

Przy wyborze drzwi na klatkę schodową powinniśmy się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Najlepsze drzwi do klatek schodowych są trwałe, mają odporność ogniową co najmniej 90 minut i są wykonane ze stali lub innych „niezniszczalnych” materiałów.

W przypadku drzwi na klatkę schodową, które nie prowadzą na korytarz, często wystarczające są drzwi metalowe. Ponadto, okleina z laminatu z tworzywa sztucznego może sprawić, że drzwi do klatki schodowej będą pasować do pozostałych drzwi w korytarzu.

Nowoczesny hotel wymaga nowoczesnych drzwi

Wybierając drzwi do nowoczesnego hotelu, warto kierować się dobrym wrażeniem naszym i naszych gości oraz dobrym smakiem tak, by komponowały się one z resztą wystroju i wybrać z oferty firmy drzwiwroc.net.pl, gdzie szeroki asortyment idzie w parze z doświadczeniem. Drzwi to inwestycja na lata, która na pewno przełoży się na pozytywne oceny naszych hotelowych gości.