logo

Trawnik a jednak wykładzina

logo
Trawnik a jednak wykładzina

Każdy kto wybudował dom, zdaje sobie sprawę, że na postawieniu budynku się nie kończy. Wnętrze trzeba wykończyć, ale i ogród zagospodarować. Często do tego celu wykorzystuje się fachowca, który pomoże w odpowiednim zagospodarowaniu terenu, można jednak samodzielnie tym się zająć. Grunt to trawa. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wykładziny sztuczna trawa. Niejedna osoba decyduje się na tego typu pomysł z racji tego, że nie ma potrzeby czekania aż murawa urośnie. Ma się zatem od razu zielony trawnik.

Trawa, której nie trzeba kosić

Jest to zatem wersja dla niecierpliwych. Mimo wszystko zakup wykładziny ze sztucznej trawy jest praktyczne nie tylko, gdy jest się osoba pozbawioną cierpliwości, ale również z tego względu, że jest to zdecydowanie szybsze rozwiązanie. Dla małżeństw z małymi dziećmi jest to bardzo istotne, ponieważ im szybciej trawa zagości w ogrodzie, tym szybciej z dziećmi będzie można tam spędzać czas. Poza tym trawnik z wykładziny jest bujniejszy i bardziej zielony, a do tego zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu. Nie trzeba takiej trawy kosić, wystarczy jedynie systematyczne mycie. Poza tym kolor (soczystej zieleni) utrzymuje się przez cały rok, bez względu na temperaturę czy obfitość opadów. Jest więc szansa na możliwość pochwalenia się soczystą zielenią za każdym razem, gdy są zaproszeni goście. Poza tym ogród z wykładziną sztucznej trawy zawsze dużo atrakcyjniej prezentuje się w zestawieniu z innymi trawnikami z sąsiedztwa. Poza tym korzystając z takiego rozwiązania nie ma potrzeby martwić się o krety, mrowiska. Ten problem zwyczajnie nie występuje na tego typu trawnikach. A do tego nie trzeba podlewać. Wystarczy rozwinąć i cieszyć się wykończonym teren wokoło domu. Dobrze. Wykładzina sztuczna trawa została wychwalona już z każdej strony, warto więc w tym momencie zastanowić się, czy są jakieś wady takiej metody na piękny trawnik. I od razu jakieś się pojawiają.

sztuczna_trawa

Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, człowiek decydujący się na trawnik z wykładziny musi liczyć się z tym, że nie jest ona naturalna. Każdy na pewno wie, że wszystko co prawdziwe nie jest może być szkodliwe. I tak jest niestety w tym wypadku, ponieważ z takiej murawy wydzielane są toksyczne związki, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Widać od razu, że nie do końca jest to jednak dobre rozwiązanie dla rodzin z malutkimi dziećmi, które dopiero co zaczynają przygodę z chodzeniem. Raczkując bowiem czy systematycznie upadając mają dużą styczność z materiałami wykorzystanymi do wykonania tego trawnika, a które niestety są związkami niebezpiecznymi. Chcąc schłodzić swoje stopy człowiek bardzo często zdejmował w tym celu obuwie i bosymi nogami dreptał po trawie. Niestety sztuczna trawa – chodniki.com nie daje takiej możliwości, ponieważ tego typu murawa ma tendencję raczej do grzania niż schładzania. I na sam koniec to rzecz jasna cena. Wykładziny sztucznej trawy są zdecydowanie droższe niż zasianie naturalnego trawnika. Wydaje się zatem, że sztuczna trawa to rozwiązanie idealne dla leniwych, wszystkim innym zdecydowanie lepiej polecić trawnik ekologiczny.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie