logo

Sposób na zacienienie pomieszczenia przed słońcem

logo
Sposób na zacienienie pomieszczenia przed słońcem

Kiedy przychodzi wiosna zaczynamy narzekać na ilość słońca i marzyć o miejscu zacienionym i chłodnym. To pragnienie nasila się wraz z coraz cieplejszymi letnimi dniami. Warto więc zawczasu pomyśleć o takiej sytuacji i zastanowić się już dzisiaj w jaki sposób zakryć okna przed promieniowaniem słonecznym.

Ciemne zasłony

rolety BydgoszczJednym z łatwiejszych sposobów na zasłonięcie okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym jest zakupienie ciemnych zasłon, którymi osłonimy okna w  słoneczny dzień. Takie zasłony są tanim i łatwym w montażu rozwiązaniem. Wystarczy bowiem mieć zamontowany karnisz i przyczepić do niego ciemną zasłonę. Dzięki nim, nawet w bardzo słoneczny dzień, do naszego mieszkania nie będzie docierało zbyt wiele słońca.

Warto podejść do tematu zaciemniania wyjątkowo słonecznego pokoju w odpowiedniej perspektywie czasowej. Rankiem i wieczorem powinniśmy otworzyć wszystkie okna i wpuścić do domu czy mieszkania świeże powietrze, które ochłodzi nasze pomieszczenia. Zaś gdy tylko słońce zacznie się wznosić na niebie i nim promienie słoneczne rozpoczną intensywne operowanie na nasz pokój – od razu pozamykać okna oraz zasunąć zasłony. Ciemna ochrona sprawi, że słońce nie będzie wpadało tak intensywnie do pokoju i nie będzie się on tak mocno nagrzewał.

Rolety

Nieco droższym sposobem na ochronę przed słońcem są rolety. Rolet mamy do wyboru całe zastępy, bowiem obecnie sklepy oferują nam mnogość wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy może wybrać takie, które najbardziej mu odpowiadają i pasują do wystroju jego wnętrza.

Rolety możemy zasłonić w podobnym momencie jak zasłony i dzięki okryciu powierzchni okna, nie dopuścić do nagrzewania pomieszczenia. Rolety są o tyle wygodniejsze od zasłon, że nie przytłaczają pomieszczenia i doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jeżeli tylko mamy możliwość zamontowania rolet, warto z tego skorzystać. Ich dużą zaletą jest fakt, że nawet gdy rolety są zaciągnięte można otworzyć wygodnie okno – kiedy zaś mamy zasłony – otwieranie okna może być utrudnione.

Rolety obecnie, tak jak zasłony, są produkowane w wielu różnych kolorach i wzorach. Ciekawą alternatywą dla gładkich jednokolorowych tkanin są rolety we wzory – możemy dopasować rolety do naszego wystroju wnętrza, do naszych indywidualnych upodobań i stworzyć z ich pomogą elegancki element dekoracyjny.

Sposobów na zaciemnianie pomieszczeń jest wiele. Jednak oba prezentowane przez nas sprawdzą się doskonale w wielu sytuacjach i są rozwiązaniami długoterminowymi. Obecnie sklepy oferują nam szeroki wybór produktów tekstylnych, z których możemy skorzystać, a zatem warto wybrać się do takiego sklepu i sprawdzić jakie produkty odpowiadają nam najbardziej. Z uwagi na ogrom obecnie produkowanych rolet i szeroki wachlarz rozmaitych tkanin i faktur, nie musimy obawiać się że nie znajdziemy towaru, który nie spełni naszych oczekiwań.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie