Sposób na zacienienie pomieszczenia przed słońcem

Kiedy przychodzi wiosna zaczynamy narzekać na ilość słońca i marzyć o miejscu zacienionym i chłodnym. To pragnienie nasila się wraz z coraz cieplejszymi letnimi dniami. Warto więc zawczasu pomyśleć o takiej sytuacji i zastanowić się już dzisiaj w jaki sposób zakryć okna przed promieniowaniem słonecznym.

Ciemne zasłony

Jednym z łatwiejszych sposobów na zasłonięcie okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym jest zakupienie ciemnych zasłon, którymi osłonimy okna w  słoneczny dzień. Takie zasłony są tanim i łatwym w montażu rozwiązaniem. Wystarczy bowiem mieć zamontowany karnisz i przyczepić do niego ciemną zasłonę. Dzięki nim, nawet w bardzo słoneczny dzień, do naszego mieszkania nie będzie docierało zbyt wiele słońca.

Warto podejść do tematu zaciemniania wyjątkowo słonecznego pokoju w odpowiedniej perspektywie czasowej. Rankiem i wieczorem powinniśmy otworzyć wszystkie okna i wpuścić do domu czy mieszkania świeże powietrze, które ochłodzi nasze pomieszczenia. Zaś gdy tylko słońce zacznie się wznosić na niebie i nim promienie słoneczne rozpoczną intensywne operowanie na nasz pokój – od razu pozamykać okna oraz zasunąć zasłony. Ciemna ochrona sprawi, że słońce nie będzie wpadało tak intensywnie do pokoju i nie będzie się on tak mocno nagrzewał.

rolety Bydgoszcz

Rolety

Nieco droższym sposobem na ochronę przed słońcem są rolety. Rolet mamy do wyboru całe zastępy, bowiem obecnie sklepy oferują nam mnogość wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy może wybrać takie, które najbardziej mu odpowiadają i pasują do wystroju jego aranżacji wnętrza.

Rolety możemy zasłonić w podobnym momencie jak zasłony i dzięki okryciu powierzchni okna, nie dopuścić do nagrzewania pomieszczenia. Rolety są o tyle wygodniejsze od zasłon, że nie przytłaczają pomieszczenia i doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jeżeli tylko mamy możliwość zamontowania rolet, warto z tego skorzystać. Ich dużą zaletą jest fakt, że nawet gdy rolety są zaciągnięte można otworzyć wygodnie okno – kiedy zaś mamy zasłony – otwieranie okna może być utrudnione.

Rolety obecnie, tak jak zasłony, są produkowane w wielu różnych kolorach i wzorach. Ciekawą alternatywą dla gładkich jednokolorowych tkanin są rolety we wzory – możemy dopasować rolety do naszego wystroju wnętrza, do naszych indywidualnych upodobań i stworzyć z ich pomogą elegancki element dekoracyjny.

Sposobów na zaciemnianie pomieszczeń jest wiele. Jednak oba prezentowane przez nas sprawdzą się doskonale w wielu sytuacjach i są rozwiązaniami długoterminowymi. Obecnie sklepy oferują nam szeroki wybór produktów tekstylnych, z których możemy skorzystać, a zatem warto wybrać się do takiego sklepu i sprawdzić jakie produkty odpowiadają nam najbardziej. Z uwagi na ogrom obecnie produkowanych rolet i szeroki wachlarz rozmaitych tkanin i faktur, nie musimy obawiać się że nie znajdziemy towaru, który nie spełni naszych oczekiwań.