Przeprowadzka do nowego mieszkania a jego dezynfekcja

Przeprowadzka do nowego mieszkania to często powód do radości, niemniej jednak często wiąże się z potrzebą podjęcia czynności nieco mniej przyjemnych, niż samo urządzanie wnętrza wedle upodobań. Konieczne mogą okazać się również inne czynności, takie jak wykonanie dezynfekcji. Dlaczego warto zdezynfekować nowe mieszkanie? Na czym może polegać profesjonalna dezynfekcja i czy stosowane obecnie metody nie powodują uszkodzeń przedmiotów użytku codziennego?

Dlaczego warto odkazić nowe mieszkanie?

Mieszkania, które kupujemy, często są w bardzo różnym stanie, a poprzedni właściciele są osobami, co do których nie mamy stuprocentowej pewności, czy aby na pewno na bieżąco dbały o wysoki poziom czystości w mieszkaniu. Dlatego też warto rozważyć dezynfekowanie pomieszczeń po poprzednich lokatorach. Pozwoli to uzyskać całkowitą pewność, że mieszkanie jest idealnie czyste i że za jakiś czas nie będziemy męczyć się np. z chorobami układu oddechowego i zastanawiać się, jaka też może być ich przyczyna. W jakich sytuacjach dezynfekcja mieszkania jest szczególnie wskazana?

  • Jeśli ktoś z poprzednich mieszkańców był chory,
  • jeśli wiemy, że w lokalu przebywały zwierzęta,
  • gdy wiemy, że w mieszkaniu w ostatnich miesiącach doszło do zgonu,
  • gdy planujemy generalny remont mieszkania, warto uzupełnić go o dokładną dezynfekcję,
  • jeśli mamy informacje o tym, że w przeszłości zdarzały się problemy z grzybem, pleśnią, lub insektami,
  • w sytuacji, gdy sami zmagamy się z alergiami i chcemy mieć pewność, że lokal jest bezpieczny.

Profesjonalne odkażanie mieszkań zyskuje sobie coraz większą popularność w ostatnich latach i dzieje się tak m.in. ze względu na stopniowe obalanie szkodliwego mitu, według którego odkażanie jest konieczne jedynie w szczególnych przypadkach, takich jak np. sprzątanie po zgonach lub odkażanie pomieszczeń szczególnie zaniedbanych. Również do nowoczesnych, luksusowych apartamentów, jak i do wszystkich innych miejsc, w których regularnie przebywają ludzie, przedostają się groźne dla zdrowia zarazki. Dlatego też niezależnie od tego, jak piękny i zadbany jest Twój dom, zastanów się, czy w ostatnim czasie nie doszło do sytuacji, która wymuszałaby przeprowadzenie dezynfekcji.

Na czym polega dezynfekcja? Czy uszkadza ona przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu?

Ze względu na to, że mamy obecnie dosyć dużo metod wykonywania dezynfekcji, można je z powodzeniem dobrać tak, aby nie powodowały one zniszczeń w sprzęcie domowym. Poniżej opisujemy przebieg dezynfekcji mieszkania na przykładzie usług świadczonych przez firmę Vector Usługi.

Warto zacząć od tego, że metody dezynfekcji mają na celu usunięcie nie tylko drobnoustrojów chorobotwórczych w sposób doraźny, lecz też pozbycie się ich tzw. form przetrwalnikowych, dzięki czemu możliwe jest skuteczne zapobieganie ich dalszemu rozwijaniu się. Metody dezynfekcyjne dzielą się na ogniskowe i zapobiegawcze. Dezynfekcja zapobiegawcza obejmuje ogólne oczyszczenie z drobnoustrojów wszystkich pomieszczeń, takich jak pomieszczenia mieszkalne, stołówki, piwnice i inne, a także odkażanie przedmiotów. Dezynfekcja ogniskowa to po prostu etap dezynfekcji stosowany na końcu, jest ona stosowana przede wszystkim w przypadku odkażania mieszkań po osobie chorej.

Całość procesu obejmuje inspekcję na miejscu, dzięki której będzie można podjąć decyzję o doborze odpowiedniej metody. Następnie, jeśli jest taka konieczność lub na życzenie klienta, pracownicy zajmują się usunięciem z pomieszczenia mebli i zdezynfekowaniem ich lub utylizacją, jeżeli zachodzi taka konieczność. Następnie technicy przechodzą do właściwej dezynfekcji polegającej na zastosowaniu odpowiednich środków chemicznych, zabiegów mechanicznych, ozonowania i dezodoryzacji, w zależności od tego, jakie prace są konieczne w danym przypadku.

Dezynfekcja Warszawa
Proponowana przez firmę Vector dezynfekcja Warszawa to jeden ze sposobów na upewnienie się, że nasze nowe lokum jest zupełnie czyste i bezpieczne

W skrajnych przypadkach, jeśli odkażanie mieszkania wymagało zrywania podłóg i kucia ścian, oferowane są również usługi remontowe, celem doprowadzenia lokalu do stanu używalności.

Istnieje całkiem dużo powodów, i to nie tylko związanych z pandemią ku temu, by zdecydować się na odkażanie mieszkania. Służy to zapewnieniu sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i pewności, że mieszkanie jest w pełni przygotowane do korzystania z niego. Jeśli zatem wiesz, że istnieją przesłanki ku wykonaniu dezynfekcji, nie wahaj się zadzwonić po zaufanych specjalistów. Czysty dom to bezpieczny dom.