Przegląd osłon okiennych – które wybrać do swojego wnętrza?

Urządzając dom czy mieszkanie prędzej czy później przyjdzie nam podjąć decyzję co do osłon okiennych.
I tu zdać sobie sprawę należy z faktu, iż tradycyjne firany i zasłony coraz częściej wypierane są przez nowocześniejsze rolety, żaluzje lub plisy. Jakie są zatem zalety każdego z wymienionych wyborów?

Wewnętrzne rolety

Rolety wewnętrzne z całą pewnością nadają pomieszczeniom wrażenia przestrzenności. W porównaniu z firankami czy zasłonami, zajmują bowiem mało miejsca. Co więcej, rolety są bardzo praktyczne. Nie kurzą się, a ich czyszczenie jest bardzo łatwe – rolety materiałowe odświeża się na sucho. I choć uważa się, że nie pełnią one funkcji dekoracyjnych, nie jest to prawdą. W dzisiejszej dobie na rynku jest na tyle szeroka oferta, że nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Nowoczesne wzory i kolorystyka sprawiają, że wnętrza, w których pojawiają się rolety zdają się być niezwykle interesujące. Ich montaż również jest dość prosty. Ci, którzy woleliby jednak zlecić to fachowcom, mogą znaleźć firmę, która oprócz sprzedaży i dopasowania odpowiednich rolet, zajmuje się również ich zakładaniem. Usługi produkcyjne i montażowe rolet wewnętrznych świadczy na przykład trójmiejska firma Pamir, która pomaga w wyborze m.in. na terenie Gdańska, Gdyni czy Wejherowa.

Co ważne, ich wewnętrzne rolety pasują do każdego rodzaju i wielkości okna. Do ich produkcji wykorzystują też nowoczesne i wysokogatunkowe tkaniny, dlatego taki wybór stanowi gwarancję praktyczności i niezawodności. Sam mechanizm obsługujący również jest banalnie prosty. Nie zmienia to jednak faktu, iż chcąc dopasować rolety w sposób idealny, możemy skorzystać z oferty bezpośrednio u producenta. Pamir w swojej kompleksowej ofercie zawiera pomiar okien u klienta, produkcję oraz montaż.

Żaluzje

roletyDo kolejnej okiennej aranżacji wykorzystać możemy żaluzje. Te oprócz tego, że są oczywiście jedną z możliwych opcji zapewnienia sobie ochrony przed słońcem, to jeszcze stały się ostatnimi czasy bardzo modne. Mimo, że jest to najstarsza i najpopularniejsza metoda osłaniania okien zarówno w domach, jak i biurach – dzisiejsze udoskonalenia sprawiły, że stała się o wiele ciekawsza i w wielkim stylu powróciła do łask.
W ofercie wspomnianej już firmy żaluzje dostępne są w systemie 16, 25 i 50 mm. Pamir, podobnie jak każda szanująca się firma tego typu, zapewnia również możliwość wyboru rodzaju obudowy, a także koloru. Styl nowoczesnych żaluzji z łatwością dostosować można zatem do charakteru naszych wnętrz. Przeszkody nie stanowią nawet okna uchylne. Na nich mocowany jest bowiem system stabilizujący żaluzje z linką stalową w otulinie PCV.

Plisy

Ostatnim godnym polecenia pomysłem na udekorowanie i osłonięcie okna są plisy. Charakteryzują się one harmonijkowym układem tkaniny. Ze względu na swoją specyfikę, takie rozwiązanie pomaga utrzymać prywatność, zachowując jednocześnie jasność pomieszczenia. Plisy świetnie sprawdzają się zatem wszędzie tam, gdzie chcemy mieć dzienne światło, by móc dobrze widzieć. A więc w biurach, szkołach czy urzędach.
Co więcej, te okienne osłony charakteryzuje duża uniwersalność. Z tego powodu z łatwością dopasowują się do różnych przestrzeni, idealnie współgrając z wnętrzami nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi. I choć montaż tak zwanych plis również nie należy do najtrudniejszych, podobnie jak w przypadku rolet czy żaluzji najlepiej zajmie się nim profesjonalna firma.