Projektowanie kuchni – na to zwróć uwagę

Planując remont lub budowę nowego domu, należy uważnie zastanowić się nad rozmiarami pomieszczeń, tak by bez problemu umieścić w nich meble.

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, jakie znajdują się w każdym domu i mieszkaniu. To w niej spędzamy najwięcej czasu wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi, razem szykując i jedząc posiłki.

Kuchnia najczęściej znajduje się zaraz obok przedpokoju lub korytarza. Jej wystrój i wielkość nadają klimatu całemu mieszkaniu. To dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie kuchni. Często, kuchnia połączona jest z jadalnią lub stanowi aneks do salonu.

Dobór mebli do kuchni

Meble w kuchni stanowią najważniejszy dodatek. Blaty, szafki, stół i wysepki to elementy, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni.

Dobór odpowiednich mebli do kuchni nie zawsze jest taki łatwy. W dzisiejszych czasach, coraz częściej można spotkać się z kuchnią o nietypowych wymiarach i kształtach.

Wiele osób chce postawić na indywidualność i decyduje się na kuchnię o niespotykanym kształcie. Wówczas, dobór mebli może być naprawdę trudny, gdyż wszystkie zestawy są już gotowe i nadają się do kuchni o danym kształcie. W takim przypadku, idealnym rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar.

Biorąc pod uwagę zwiększającej się popularności nietypowych pomieszczeń własnego projektu. Meble na wymiar do kuchni często mogą być jedynym rozwiązaniem. Kuchnia, jako najważniejsze pomieszczenie w całym domu, musi być urządzona nie tylko estetycznie, ale i funkcjonalnie.

Meble na wymiar do kuchni

aranżacja kuchni

Projektując kuchnię w domu lub w mieszkaniu, należy mieć na uwadze wszystkie aspekty związane z użytkowaniem poszczególnych urządzeń. Gazówka, mikrofala, zmywarka i lodówka, powinny być w miejscach, gdzie w łatwy sposób można podłączyć je do gniazdka lub chociaż do przedłużacza.

Wybierając meble na wymiar, mamy możliwość uwzględnić w projekcie wszelkie otwarcia lub miejsce na kabel/ przedłużacz. W kuchni może się znajdować tyle mebli i blatów, ile będziemy tego potrzebować. Nawet w niewielkim pomieszczeniu można oprócz blatów wstawić półkę na książki kucharskie lub na przyprawy.

Dodatkowo, meble kuchenne na wymiar mogą idealnie pasować do kształtów niewymiernej kuchni. Meble ze sklepu mogą po prostu być za duże i nie pasować do kuchni na poddaszu lub mającej szczególnie niewielkie wymiary. Projektanci mebli kuchennych biorą pod uwagę, iż mają one być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Dostosowanie wielkości kuchni do ilości mieszkańców

W sklepie producenta mebli dostaniemy meble kuchenne, które są dostosowane do potrzeb większości ludzi. Oznacza to, iż wymiary mebli są z góry narzucone przez producenta. Jest to idealny wybór dla mieszkańców bloków lub właścicieli pomieszczeń o bardzo standardowych kształtach i wymiarach.

Wymiary kuchni powinny pozwalać przebywać w niej wszystkim mieszkańcom i często gościom. Decydując się na meble na wymiar, możemy zamiast ciężkich i dużych mebli zdecydować się na nieco mniejsze, które zapewnią zachowanie większej przestrzeni w kuchni.

Projektanci chętnie proponują innowacje w postaci półek ściennych oraz specjalnych mocowań na drzwiczkach wewnętrznych szafek. Dzięki innowacyjnym trikom, możemy zaoszczędzić sporo miejsca i pieniędzy.

Meble kuchenne na wymiar można wykorzystać nie tylko w małej i niewymiarowej kuchni, jeśli tylko mamy ciekawą wizję pomieszczenia.