Nowoczesne meble kuchenne – tylko na wymiar

Kuchnia jest miejscem, gdzie zbieramy się by gotować i jeść, ale również, by spędzić wspólnie czas. To pomieszczenie jest sercem domu. Nic więc dziwnego, że robiąc remont długo się zastanawiamy nad tym, jak powinna ona wyglądać. Jak sprawić, aby była funkcjonalna i przytulna? Jednym z najważniejszych aspektów są meble! Jak je wybrać?

Funkcjonalność mebli kuchennych

 

Meble kuchenne są jednym z największych wydatków, kiedy remontujemy kuchnię. Jednocześnie zazwyczaj zostają one z nami na lata, więc nie warto na nich oszczędzać. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie mebli na wymiar. Dzięki temu zyskamy pewność, że będą funkcjonalne i dopasowane do przestrzeni, którą dysponujemy.

Projektując meble musimy odpowiednio rozplanować blaty robocze. Pomoże nam to uniknąć bałaganu i frustracji, kiedy będziemy chcieli przygotować posiłek dla większej ilości osób. Bardzo istotnym czynnikiem jest ich wysokość. Zwróćmy też uwagę na przestrzeń do przechowywania. Najczęściej narzekamy właśnie na fakt, że nic nam się nie mieści w szafkach. W tym kontekście musimy zadać sobie kilka pytań:

  • Czy w Twojej kuchni brakuje miejsca, a może jest źle zorganizowana?
  • Wolisz szafki czy szuflady?
  • Czy chcesz schować kosz? Umieścić go w szafce?
  • Na jakiej wysokości powinny się znajdować szafki, abyś miał do nich wygodny dostęp?
  • Z czego korzystasz najczęściej i powinno być najbardziej dostępne?

Jak widać pytań jest wiele. Zastanówmy się również nad tym czy chcemy zabudować inne kuchenne sprzęty. Biorąc to wszystko pod uwagę jesteśmy w stanie zaprojektować idealną kuchnię. Nie jest to jednak łatwe i wymaga od nas wiele czasu.

Materiały na meble kuchenne

kuchnia na wymiar

Kolejnym aspektem jest wybór materiałów, z których stworzone będą nasze meble. Kolor i wykończenie powinny komponować się ze stylem naszego domu i naszymi osobistymi preferencjami. Warto zdecydować się na klasyczne rozwiązania, które będziemy w ciągu lat zmieniać dodatkami. Pamiętajmy, że wybieramy meble na lata i ekstrawaganckie modele mogą nam się szybko znudzić.

Pomyślmy również o zwrocie z inwestycji. Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli sprzedać lub wynająć nasze mieszkanie, czy dom, klasyka będzie się podobać największej ilości osób. W kuchni zawsze sprawdzają się drewniane wykończenia, a najpopularniejsza kolorystyka to szarość połączona z czernią i bielą.

A może prościej?

meble kuchenne

Projektowanie kuchni to nie jest prosta sprawa. Jeżeli jeszcze do tego dochodzą inne wyzwania – małe pomieszczenie, skosy, duża liczba okien, itp. – ciężko wybrać najlepsze rozwiązanie. Zawsze warto zdecydować się na meble robione na wymiar. Jak wspominaliśmy na początku tekstu – to zakup na lata. Najprościej jest często zatrudnić projektanta, który biorąc wszystkie Twoje potrzeby pod uwagę zaprojektuje kuchnię w odpowiadającym Ci stylu.

Projektant zaoszczędzi Ci nie tylko czas i nerwy, które stracisz projektując kuchnię samemu. Specjalista potrafi optymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć najbardziej funkcjonalną kuchnię dopasowaną idealnie do tego, jaki styl życia prowadzisz.

Dodatkowo często mogą oni zaoferować zniżki w sklepach z materiałami i na pewno optymalnie wykorzystają budżet, którym dysponujesz. To ich praca, więc znają najnowsze rozwiązania. Wiedzą czego unikać, które elementy są przereklamowane i co wybrać, aby służyło nam przez lata.

W trakcie remontu na pewno pojawią się problemy – tak jest zawsze. Miło będzie mieć kogoś, kto pomoże nam się z nimi uporać. Projektant ma jeszcze jedną kluczową zaletę. Zależy mu na tym, aby skończyć projekt jak najszybciej. A dzięki temu remont w naszym domu nie będzie się przeciągał.

Wybór mebli kuchennych to decyzja na lata. Dlatego warto ją dobrze przemyśleć i zdecydować się na produkty szyte dla nas na miarę. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samemu je zaprojektować – zatrudnijmy specjalistę! Dzięki temu będziemy cieszyć się idealną kuchnią przez wiele lat.