Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Trzeba odpowiednio dopasować wszystkie meble, sprzęty i dekorację, aby wszystko tworzyło ładną i spójną kompozycję. Zawsze dokłada się wszelkich starań, aby zaprojektowane mieszkanie spełniało nie tylko własne oczekiwania, ale wywoływało ogromne wrażenie na gościach.
Wyposażenie zakupione w sklepach z wielkich, międzynarodowych sieci meblowych nie sprawi, że wnętrze będzie niepowtarzalne. Mnogość sklepów i masowa produkcja produktów, sprawia, że setki innych ludzi posiada w domu dokładnie taki sam produkt. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Jest opcja, aby w łatwy sposób nadać wnętrzom wyjątkowości, stylu i charakteru i są nią meble z drugiej ręki.
Dlaczego warto kupować meble z drugiej ręki?
Wiele osób ponad wszystko ceni swoją wygodę i czas. Chęć szybkiego zrealizowania zamówienia i otrzymania produktu „na już” sprawia, że wnętrza są oklepane i podobne w wielu innych lokalach. Aby znaleźć prawdziwy skarb w postaci starego kredensu czy komody trzeba się porządnie naszukać. Dlatego też, takie produkty zwane są „perełkami”, bo są niepowtarzalne i czynią wnętrza wyjątkowymi.
Niska cena mebli z drugiej ręki
Meble z drugiej ręki nie muszą być zużytymi odpadkami. To błędne myślenie, przez które wiele osób zniechęca się do poszukiwania takich ofert. Takie meble są zwykle w bardzo dobrym stanie, nie posiadają wiele ubytków, czy śladów użytkowania, a ich cena jest znacznie niższa, niż typowy produkt z wielkich sieci. Pozwala to nabyć nowy, wyjątkowy produkt i jednocześnie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Warto stać się łowcą okazji i polować na takie skarby.
Należy także wziąć pod uwagę to, że meble z sieciówek, powstałe z masowej produkcji zazwyczaj są słabej jakości. Co oznacza, że taki produkt trzeba będzie szybko wymienić, co generuje dodatkowe koszty.
Ochrona środowiska
Mając na względzie aspekty ekologiczne – zakup mebli z drugiej ręki znacznie przyczynia się do ochrony środowiska. Po pierwsze zmniejsza się liczba odpadków do zutylizowania. Według statystyk, w samym 2018 r. na świecie wygenerowano ponad 13 miliardów ton meblowych odpadów. Dając szafce czy stolikowi drugie życie, człowiek staje się bardziej eko, a przecież w dzisiejszych czasach to niezwykle ważne.
Poza tym sama produkcja mebli jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Wciąż wykorzystuje się nieodnawialne zasoby tj.: plastik, pochodzący z ropy naftowej, a także rudy metali. Do produkcji wycinane są także rzadkie i egzotyczne odmiany drzew m.in. palisander i mahoń, co nie sprzyja produkcji czystego tlenu. W procesie produkcji ze względu na kleje, lakiery, farby i inne substancje chemiczne wytwarzają się toksyny, które najpierw zatruwają powietrze wewnątrz budynku, a z czasem ulatniają się na zewnątrz. Stanowi to także ogromne zagrożenie dla pracowników na takiej produkcji, którzy w krótkim czasie mogą zacząć odczuwać poważne skutki zdrowotne.
Zwracając także uwagę na transport mebli z produkcji, do magazynu, później do sklepu i do domu konsumenta, można wywnioskować jak ogromna ilość spalin przedostaje się do atmosfery, powietrza którym oddycha każdy człowiek. Zakup mebli z drugiej ręki to ochrona Ziemi, przed katastrofalnymi skutkami klimatycznymi.
Personalizacja i unikalność mebli
Biorąc natomiast pod uwagę względy estetyczne mebli, te z drugiej ręki dają ogromne możliwości personalizacji. Do drewnianych szafek i komód można zastosować oleje lub lakierobejce nadając im nowy wizerunek. Meble można odświeżyć także za pomocą specjalnych naklejek i dopasować je do charakteru projektowanych wnętrz, dzięki występowaniu unikalnych wzorów. To sprawi, że np. szafa nie będzie tylko funkcjonalnym meblem, ale także niezwykłą i niepowtarzalną dekoracją pokoju.
Ciekawe i nieszablonowe naklejki na szafę sprawią, że wnętrza przejdą prawdziwą i niedrogą metamorfozę. Aby osiągnąć efekt „WOW” wystarczy jeden krok – okleić naklejką front szafy. Sprawi nie tylko, że pomieszczenie będzie jeszcze piękniejsze, ale także optycznie powiększone. Dodatkową zaletą takich rozwiązań jest to, że na gładkiej powierzchni naklejki kurz jest niemalże niewidoczny i nie ma konieczności częstego czyszczenia szafy.