Korzyści posiadania dobrych okien PCV

Na polskim rynku możemy znaleźć szeroką ofertę okien PCV. Trudno jednak zdecydować się na wybór konkretnego producenta i modelu. Trudności sprawiają między innymi ceny i brak szerszej wiedzy na temat jakości okien i tego, co w zasadzie w nich najistotniejsze.

Warto jednak na początek odrzucić najtańsze okna. Pamiętajmy, że to wydatek, który zdarza się raz na wiele lat. Im wyższa jakość okien, tym dłuższa ich żywotność. Wybierając wysokiej jakości okna wybierzemy tak naprawdę opcję estetyczniejszą i ekonomiczniejszą.

Dobre okna PCV zmniejszają straty ciepła

W naszym klimacie izolacja termiczna jest bardzo istotna. Choć bardzo lubimy wakacyjne ciepło — chłodne miesiące stanowią większą część roku. Dlatego bardzo istotne jest, by okna nie oddawały ciepła, które daje nam centralne ogrzewanie.

Okna pasywne to wspaniały wybór na ograniczenie strat ciepła. Nowoczesna technologia pozwala na tworzenie okien, które zapewniają dużą izolację termiczną i dodatni bilans energetyczny. To znaczy, że okna absorbują więcej promieniowania do wewnątrz, niż wypuszczają ciepła na zewnątrz.

Szyby w oknie są połączone ramkami dystansowymi. Okazuje się, że dotychczas stosowane aluminiowe ramki dystansowe są gorszym izolatorem niż ciepłe ramki dystansowe. Wybierając okna PCV wysokogatunkowe zapewniamy świetną izolację od chłodu na zewnątrz budynku, więc nie tracimy ciepła, które wytwarzamy poprzez ogrzewanie domu.

Dzięki temu nasze rachunki obniżą się w stosunku do tych ze starymi oknami.

Lepszy wygląd

Decydując się na okna PCV wyższej jakości mamy możliwość przebierania w kolorach i rodzajach klamek. To bardzo istotne, ponieważ w większości wnętrz białe okna po prostu nie pasują i psują ogólne doznania estetyczne.

okno

Przykładowo okna marki Inoutic występują w wielu wariantach, w tym doskonale imitują drewniane ramy. W ten sposób możemy uzyskać elegancki wygląd domu i wnętrza. Oprócz szerokiego wyboru wśród ram, możemy zdecydować się na inną niż standardową klamkę.

Zamiast nudnej bieli czy plastikowego brązu — wybierzmy mosiężną albo w odcieniu szampańskiego złota. Na rynku dostępne są też takie metalowe klamki z wmontowanymi zamkami, które zabezpieczają przed włamaniem.

Trwałość

Większość producentów tanich okien korzysta z niskiej jakości systemów okuć, przez co okna łatwo się psują. Podczas otwierania na oścież zaczynają wchodzić w tryb uchylny lub w ogóle przestają się otwierać. Dodatkowo są bardzo łatwe do rozmontowania przez złodziei.

W trosce o nasze bezpieczeństwo, a także o długoletnią trwałość dobrze jest zainwestować w okna wyposażone w okucia Siegenia. Firma Siegenia-Aubi przez wiele lat brała znaczny udział w rozwoju okuć okiennych. Okna wyposażone w te okucia są znacznie wytrzymalsze. Dodatkowo można je wzmocnić i staną się oknami antywłamaniowymi.

Kupno porządnych okien PCV to inwestycja na przyszłość. Nie tylko pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu, ze względu na swoje wspaniałe wartości termoizolacyjne, ale też będą spełniać swoją rolę przez długie lata. Wysoka jakość materiałów zapewnia zarówno odporność na absorbowanie chłodu, jak i długą żywotność.

Dodatkowo otrzymujemy szeroki wybór wzorów, dzięki temu okno może zdobić nasz dom. Antracyt, Mahoń, a może Złoty Dąb to kilka z wielu wzorów, jakie proponują producenci. Oprócz wzoru ramy okiennej możemy też dobrać rodzaj klamki. Zamiast nudnych plastikowych klamek, dostępne są mosiężne, wytrzymałe klamki, które nadadzą szyku.

Kupno wysokiej jakości okien, to inwestycja w jakość naszego życia.