Kominki ogrodowe – czy ogrzewacz gazowy patio jest bezpieczny?

Czas spędzany na świeżym powietrzu to wspaniała okazja do odprężenia się, spotkania ze znajomymi czy pracy w otoczeniu natury. Jednak bywają chłodniejsze dni, gdy okazuje się, że przydałoby się ognisko, jednak niekoniecznie chcemy takowe w ogrodzie tworzyć. Czy też po prostu nastają chłodne i przydatnym okazałby się płomień. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z kominków ogrodowych. Kominki ogrodowe — ogrzewacze gazowe Patio są bardzo estetycznymi i praktycznymi narzędziami, które w bezwonny i bezdymny sposób pozwolą nam i naszym bliskim ogrzać się w chłodniejsze dni. Jednak często pojawiającym się pytaniem w tym zakresie jest — czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie? Czy bezpiecznie jest korzystać z gazowego płomienia w naszym ogrodzie?

Brak dymu i zapachu

Bardzo dużym utrudnieniem, kiedy rozpalamy ognisko — są przesiąkający zapach dymu i same jego kłęby, które duszą i powodują łzawienie oczu. Świetną alternatywą dla tych nie najbezpieczniejszych elementów związanych z ogniskiem są ogrzewacze gazowe. Zastosowana w nich innowacyjna metoda polega na spalaniu biopaliwa, które wolne jest od zapachów i dymu. W ten sposób ogrzewanie się w chłodniejsze wieczory, może okazać się znacznie atrakcyjniejsze, ale też bezpieczniejsze.

Brak otwartego ognia

Zastanawiając się na ogrzewaczem gazowym Patio, warto pomyśleć o jego tradycyjnej wersji, ponieważ owe ogrzewacze stanowią alternatywę dla tradycyjnych ognisk. Ogrzewacze gazowe Patio pozwalają na wykorzystanie w pełni kontrolowanego płomienia. Tak więc nie musimy martwić się strzelającymi z ognia iskrami, które mogłyby podpalić łatwopalne materiały wokół nas. Nie musimy się też przejmować niekontrolowanym rozrostem płomienia, który doprowadziłby do pożaru. W przypadku ogrzewaczy gazowych Patio — płomień jest pod stałą kontrolą, ponieważ został zamknięty w szklanej komorze zabezpieczającej nas i naszych bliskich przed bezpośrednim kontaktem z ogniem. W dodatku dolna część ogrzewacza gazowego pieca Patio została wykonana ze stali osłoniętej z trzech stron szklanymi panelami, co bardziej zabezpiecza samo urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Warto zwrócić uwagę na rodzaj szkła, które zostało wykorzystane do ogrzewaczy gazowych Patio, jest to bowiem niezwykłe hartowane szkło wytrzymujące temperaturę do 800 stopni Celsjusza — to właśnie takie szkło wykorzystuje się w kominkach tradycyjnych. Zaś komora, która pozwala na dostęp do paliwa jest dodatkowo zabezpieczona zamkiem, tak by niepowołane osoby się do niej nie dostały. Warto zwrócić również uwagę, że ogrzewacze gazowe Patio wyposażone są w specjalny zawór antyprzechyłowy. Zawór antyprzechyłowy wyłącza dopływ gazu w urządzeniu, jeśli to zostanie przechylone. W ten sposób zapobiegniemy rozprzestrzenieniu się ognia w przypadku przewrócenia ogrzewacza gazowego Patio.