logo

Kolory na ścianach dziecięcych pokojów

logo
Kolory na ścianach dziecięcych pokojów

Organizacja dekoracji oraz wystroju pokoju naszych milusińskich to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, bo wbrew wszelkim pozorom dzieci są najbardziej krytyczne i wymagające. Nie zadowolą się byle czym, a także zawsze powiedzą nam prosto w oczy, co myślą o naszych pomysłach, bo są niesamowicie szczere, czasami aż do bólu.

Prace remontowe a malowanie

Dlatego planując remont albo od początku meblując i dekorując pokój naszego dziecka, najważniejsze aby zapytać je, jakie ma pomysły na, w końcu, swoje przyszłe miejsce zamieszkania. I to niezależnie czy nasze dziecko jest już w pełni świadome swoich oczekiwań i potrzeb, czy też jest jeszcze małe i nie ma sprecyzowanych wymagań. Nawet maluch będzie naprawdę szczęśliwy, jeśli zaangażujemy go w prace remontowe, a zwłaszcza, jeżeli jego zdanie będzie się liczyło lub nawet stanie się najważniejszą myślą przewodnią.

Bo ciężko jest kazać mieszkać chłopcu uwielbiającemu piłkę nożną lub koszykówkę w pokoiku całym w samochody lub klocki lego, a dziewczynce kochającej przyrodę w pomieszczeniu, gdzie znajdują się głównie motywy związane z lalkami Barbie. W takiej każdy maluch będzie się czuł w swojej sypialni wyobcowany i nieszczęśliwym. Najważniejsze to uszanować zainteresowania i gust naszego dziecka.

Ściany w dobrym kolorzeJaki kolor ścian spełni potrzeby dziecka?

Oczywiście wybierając kolor ścian warto zainteresować się panującą modą i potrzebami dziecka, ale przeważnie maluje się je w jasnych i delikatnych kolorach, które będą potem harmonizowały z wszystkimi mebelkami. Stawia się głównie na wyciszające zielenie, jasne błękity, delikatne róże, słoneczne żółcie czy uniwersalne beż i biel. Barwy takie nie przytłaczają i dodają niezwykle pozytywnej energii każdego dnia, a jednocześnie uspokajają nieposkromioną naturę naszych dzieci. Jeśli mamy w domu pomysłowego i twórczego rozrabiakę to bardzo ważne będzie, aby były to kolory łatwo dostępne w sklepach, gdyż łatwiej będzie nam potem zamalować wszelkie pojawiające się rysunki .

Obmyślając wystrój wnętrza pokoju naszego dziecka, można również zastanowić się nad naklejeniem na ściany kolorowych tapet. A na naszym rynku, możemy znaleźć tyle wzorów i kolorów, że my oraz nasze dziecko, będzie miało w czym wybierać i zapewne razem znajdziecie idealne rozwiązanie, które zadowoli zarówno wymagającego malucha jak i jego praktyczną mamę. Nie trzeba obklejać wszystkich ścian pokoiku, ale można je zastosować dekoracyjnie, jedynie w kilku miejscach na ścianie.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie