Kolory na ścianach dziecięcych pokojów

Organizacja dekoracji oraz wystroju pokoju naszych milusińskich to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, bo wbrew wszelkim pozorom dzieci są najbardziej krytyczne i wymagające. Nie zadowolą się byle czym, a także zawsze powiedzą nam prosto w oczy, co myślą o naszych pomysłach, bo są niesamowicie szczere, czasami aż do bólu.

Prace remontowe a malowanie

Dlatego planując remont albo od początku meblując i dekorując pokój naszego dziecka, najważniejsze aby zapytać je, jakie ma pomysły na, w końcu, swoje przyszłe miejsce zamieszkania. I to niezależnie czy nasze dziecko jest już w pełni świadome swoich oczekiwań i potrzeb, czy też jest jeszcze małe i nie ma sprecyzowanych wymagań. Nawet maluch będzie naprawdę szczęśliwy, jeśli zaangażujemy go w prace remontowe, a zwłaszcza, jeżeli jego zdanie będzie się liczyło lub nawet stanie się najważniejszą myślą przewodnią.

Bo ciężko jest kazać mieszkać chłopcu uwielbiającemu piłkę nożną lub koszykówkę w pokoiku całym w samochody lub klocki lego, a dziewczynce kochającej przyrodę w pomieszczeniu, gdzie znajdują się głównie motywy związane z lalkami Barbie. W takiej każdy maluch będzie się czuł w swojej sypialni wyobcowany i nieszczęśliwym. Najważniejsze to uszanować zainteresowania i gust naszego dziecka.

Ściany w dobrym kolorzeJaki kolor ścian spełni potrzeby dziecka?

Oczywiście wybierając kolor ścian warto zainteresować się panującą modą i potrzebami dziecka, ale przeważnie maluje się je w jasnych i delikatnych kolorach, które będą potem harmonizowały z wszystkimi mebelkami. Stawia się głównie na wyciszające zielenie, jasne błękity, delikatne róże, słoneczne żółcie czy uniwersalne beż i biel. Barwy takie nie przytłaczają i dodają niezwykle pozytywnej energii każdego dnia, a jednocześnie uspokajają nieposkromioną naturę naszych dzieci. Jeśli mamy w domu pomysłowego i twórczego rozrabiakę to bardzo ważne będzie, aby były to kolory łatwo dostępne w sklepach, gdyż łatwiej będzie nam potem zamalować wszelkie pojawiające się rysunki .

Obmyślając wystrój wnętrza pokoju naszego dziecka, można również zastanowić się nad naklejeniem na ściany kolorowych tapet. A na naszym rynku, możemy znaleźć tyle wzorów i kolorów, że my oraz nasze dziecko, będzie miało w czym wybierać i zapewne razem znajdziecie idealne rozwiązanie, które zadowoli zarówno wymagającego malucha jak i jego praktyczną mamę. Nie trzeba obklejać wszystkich ścian pokoiku, ale można je zastosować dekoracyjnie, jedynie w kilku miejscach na ścianie.