Jaką dzielnice wybrać na zakup domu w Warszawie?

Kupno domu w Warszawie to inwestycja, na którą dziś decyduje się coraz więcej osób poszukujących odrobiny spokoju i prywatności w dużej, zatłoczonej, ale i niezwykle atrakcyjnej stolicy.


Gdzie szukać domu na sprzedaż w Warszawie?

Czas wynajmowanych mieszkań i drogich apartamentów w centrum nieco przygasa na rzecz nowych osiedli domków jednorodzinnych i osiedli szeregówek, które powstają dzięki deweloperom w najbardziej atrakcyjnych dzielnicach miasta.

Jaką dzielnicę Warszawy wybrać?

Z dość oczywistych względów, najwięcej domów jednorodzinnych i zabudowy szeregowej powstaje w Warszawie nieco dalej od centrum, w dzielnicach które mają jeszcze miejsce na rozbudowę i rozwój. Dzielnice oddalone od centrum, ale gwarantujące dobry dojazd do miasta są zdecydowanie najbardziej pożądane wśród nowych kupców domów jednorodzinnych poszukujących spokoju, prywatności, ale i dobrej komunikacji z miastem. Według rankingów dzielnic warszawskich, w
pierwszej piątce najbezpieczniejszych, najwygodniejszych i gwarantujących najlepsze warunki do życia nieustannie wygrywa Wilanów, a zaraz za nim pojawia się Ursynów, Żoliborz, Wesoła i Bielany.

Wilanów czyli spokój i cisza z bliskim dojazdem do centrum

To tu deweloperzy decydują się też na swoje inwestycje – nowe osiedle Cicha Dolina na Wilanowie w pobliżu Zawady i miasteczka Wilanów jest tego najlepszym przykładem. Wybór dzielnicy do zamieszkania w Warszawie może być podyktowany domem, jakiego szukamy – te droższe, większe, często zabytkowe, ale i pochodzące wyłącznie z rynku wtórnego znajdziemy w starszych i bogatszych dzielnicach, podczas gdy te nowe, deweloperskie, segmenty i szeregowce projektowane z myślą o rodzinach, młodych ludziach i osobach szukających idealnego połączenia pomiędzy życiem w nowym domku a dostępem do centrum miasta pojawiają się głównie na młodszych, lepiej skomunikowanych obszarach stolicy.

Nowe domki cieszą się w Warszawie wyjątkową popularnością – Ci, którzy decydują się na zakup nieruchomości w Warszawie coraz częściej stawiają prywatność i wygodę ponad możliwość mieszkania w centrum.

Jakie domy na sprzedaż oferują deweloperzy w Warszawie?

dom szeregowy na wilanowie

Oprócz mieszkań, które w Warszawie zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szczególnie
wśród osób kupujących pod wynajem, coraz większe zainteresowanie i wysiłek deweloperów kierowany jest w stronę domów jednorodzinnych i osiedli domków szeregowych. Spokojne zacisze osiedli na dzielnicach w niedalekiej odległości od centrum daje idealne warunki do rozwoju osiedli
prywatnych domków, bez odcinania ich mieszkańców od swobodnego dojazdu do pracy czy korzystania z uroków samego miasta.

Biorąc za przykład wspomniany już Wilanów, w okolicy można spotkać nowo powstające osiedla strzeżone, osiedla szeregówek w zabudowie segmentowej w pełni zabezpieczone, wygodne, położone blisko natury, a jednocześnie z bardzo dobrym dojazdem do centrum także komunikacją miejską.

Powstające osiedla domków są trendem podyktowanym przez zapotrzebowanie rynku. Kupujący nieruchomości wystawioną i dostępną na sprzedaż na własny użytek coraz częściej poszukują prywatności, wygody i przestrzeni, jakiej nie uzyskają w mieszkaniach nawet w najnowocześniejszych blokach. Co więcej, przeglądając oferty domów na sprzedaż w Warszawie nie trudno zauważyć, że ich cena często jest porównywalna z cenami mieszkań w centrum. Jeśli wybierzesz większe mieszkanie w nowym bloku, domek na Wilanowie może okazać się wręcz inwestycją tańszą i wygodniejszą. W końcu kto, dysponując dziś samochodem i dobrym połączeniem z miastem chciałby decydować się na mieszkanie z sąsiadami za każdą ścianą, w bloku bez własnego terenu zielonego i otoczeniu miejskich zabudowań, jeśli do wyboru pozostają atrakcyjniejsze i równie komfortowe domki i szeregówki.