Jak zaplanować kuchnię?

Kiedy remontujemy naszą kuchnię dużą część czasu poświęcamy na rozmyślania w jaki sposób stworzyć przepiękne i funkcjonalne wnętrze. Wiele czasu poświęcamy na dobór odpowiedniego koloru mebli, materiału z którego zostaną wykonane a także na dobór dodatków, np. uchwytów szafek.

Instalacja

Projektowanie naszej wymarzonej kuchni najlepiej rozpocząć od rozplanowania rozkładu szafek i sprzętu AGD. Warto pamiętać o skorygowaniu swoich pomysłów z układem podłączeń gazowych i wodnych. Czasem może okazać się, że nie ma możliwości zrealizowania konkretnego ułożenia szafek i mebli kuchennych bez konieczności przearanżowania instalacji – nie zawsze chcemy i nie zawsze możemy sobie na taką sytuację pozwolić. Warto  również pamiętać, że przedłuży ona nawet o kilka miesięcy nasz remont.

Ustawienie

Kiedy już ustalimy w jaki sposób chcemy rozmieścić nasze meble kuchenne musimy zaplanować jak mają one wyglądać. Czy zależy nam na nowoczesnym wnętrzu, czy na klasycznych rozwiązaniach. Wybór stylu powinien być jednolity ze stylem panującym w całym mieszkaniu albo chociaż do niego podobny. Jeżeli marzy nam się ultranowoczesna kuchnia, a całe nasze mieszkanie wykonane zostało w klasycznym stylu angielskim, dobrze byłoby gdyby wspólną cechą łączącą kuchnię z resztą mieszkania był choćby kolor wiodący. Może to być np. biel. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze wnętrze nie będzie sprawiało wrażenia niespójności.

Meble

kitchen-aaaNa samym końcu wybieramy uchwyty do naszych szafek, mogą one być bardzo różnorodne, obecnie popularne są te wykonane z metalu, podłużne z obłym uchwytem. W stylu angielskim niezmiennie królują uchwyty ceramiczne, a stylu nowoczesnym możemy się spotkać z szafkami otwierany w systemie „click”, który otwiera szafkę, na którą naciśniemy. Taki sposób pozwala na zachowanie jednolitych, dużych powierzchni, co jest szczególnie ważne gdy chcemy osiągnąć efekt lustra w kuchni.

Blat

Równie ważnym elementem wykończenia kuchni jest wybór eleganckiego blatu. Możemy zdecydować się na blat drewniany, kamienny, marmurowy, a także blat z konglomeratu. W zależności od tego jaki styl panuje w naszej kuchni mamy różne możliwości. W przypadku bardzo nowoczesnych, lustrzanych wnętrz dobrze sprawdzą się blaty marmurowe lub blaty kamienne, są one wyjątkowo wytrzymałe i nadają wnętrzu bardzo elegancki ale też surowy charakter. W nowoczesnym wnętrzu rzadko sprawdzają się drewniane blaty – są one przeznaczone do wnętrz w stylu skandynawskim  lub angielskim, pomagają w tworzeniu przyjemnej i ciepłej atmosfery.  Blaty wykonane z konglomeratu to istna feeria barw i dobrze sprawdzi się w klasycznych wnętrzach nadając im niesamowitego charakteru. Zachęcamy poszerzenia swojej wierzy w tym temacie, zapraszamy na tę (kliknij) stronę.

Sprzęt AGD

Ostatnim etapem meblowania naszej kuchni jest zwykle zakup sprzętu AGD. Coraz chętniej sięgamy po duże dwudrzwiowe lodówki, które wyglądają elegancko zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Gdy zależy nam na jednolitym stylu angielskim, dobrze jest skorzystać z możliwości jakie daje zakup lodówki pod zabudowę, dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy obawiać się, że lodówka zrujnuje styl całego wnętrza. W przypadku kuchenek możemy wybierać między tymi stojącymi i tymi pod zabudowę. W wypadku tych pierwszych sprawdzają się one doskonale w stylizowanych wnętrzach – doskonałych dodatkiem do wnętrza w stylu angielskim będzie 5 palnikowa kuchnia gazowa.  Na przeciw potrzebom klientów wychodzą również producenci okapów, możemy zdecydować się na klasyczny okap w formie komina, na płaski okap z wkładem węglowym (dla osób które nie mogą korzystać z wyciągu) lub elegancki, nowoczesny okap w formie przypominający płaski telewizor.

Jak widać z powyższego zestawienia w wystroju i umeblowaniu kuchni niczego nie można zostawić przypadkowi. Jeżeli zależy nam na naprawdę eleganckim i wyjątkowym wnętrzu możemy skorzystać z porad profesjonalnego dekoratora wnętrz, jednak o wiele tańszym i bardziej satysfakcjonującym sposobem będzie próba stworzenia całego wnętrza samodzielnie. Zachęcamy do skorzystania z naszych porad i mamy nadzieję, że pomogą one Państwu stworzyć niesamowite wnętrze, które będzie sprawiało Państwu dużo radości.