Jak zaaranżować kreatywnie wnętrza?

Ciekawa aranżacja mieszkania wymaga pomysłowości i kreatywności, jednak bardzo często ludzie stawiają na sprawdzone style, np. styl klasyczny czy też minimalistyczny, popularny w małych mieszkaniach. Interesująco prezentują się także pomieszczenia w stylu kolonialnym, bollywood albo w stylu safari.

Są to jednak dość znane rozwiązania i tak naprawdę każdy z nas może urządzić swój salon lub sypialnię w taki sposób, inspirując się jedynie czasopismami czy też fotografiami znalezionymi w Internecie, niekoniecznie potrzebując pomocy projektanta wnętrz. Pomoc fachowca może się jednak przydać w aranżacji bardziej nietypowych wnętrz.

Pomysł na nietypowe wnętrza

Przykładem aranżacji nietypowego wnętrza może być mieszkanie na poddaszu domu lub zaprojektowanie wnętrza, które jest pozbawione wyraźnych podziałów na pomieszczenia, a więc mieszkania prawie pozbawionego ścianek działowych. Całość bowiem powinna stanowić jedność pod względem stylu, a jednocześnie być funkcjonalna. Nie tylko strych może stać się przytulnym mieszkaniem – zdarza się także, że również piwnice, garaże czy nawet stodoły bywają adaptowane pod funkcje mieszkalne.

W ostatnim przypadku sprawdzi się na pewno tradycyjny styl wiejski, a więc wykończenie wnętrza elementami z drewniana, masywne, ciężkie meble, dużo czarnobiałych zdjęć i suszone kwiaty. Dobry architekt wnętrz nawet z tak niebanalnego pomieszczenia potrafi stworzyć architektoniczne cudo i to z wykorzystaniem tanich i łatwo dostępnych materiałów.

aranżacja salonu
Nietypowa aranżacja sprawdza się nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale przede wszystkim w miejscach publicznych. Pub lub restauracja, przypominająca wystrojem wnętrze statku kosmicznego albo średniowieczny dworek potrafi przyciągnąć klientów dużo bardziej niż wyśmienite menu czy dobra muzyka. W podobny sposób można także urządzić wnętrza sklepów, np. w Maastricht w Holandii niezwykła księgarnia powstała w zabytkowym kościele.