logo

Jak kupić idealną kanapę?

logo
Jak kupić idealną kanapę?

Podczas urządzania salonu jedną z najważniejszych rzeczy jest wybranie odpowiedniej kanapy. Stanowi ona niejako serce pokoju dziennego, to na niej odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy, siedząc na niej oglądamy programy w telewizji. Siadamy na kanapie ze znajomymi by porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Z uwagi na dużą ilość czasu, którą spędzamy w salonie i  na kanapie ważne by dobrać ją idealnie do naszych potrzeb i cieszyć się nią przez długie lata.

Po pierwsze – rozmiar

Jednym z ważniejszych czynników, które decydują o tym na jaką kanapę się zdecydujemy jest jej rozmiar. Warto przed udaniem się do sklepu meblowego, wymierzyć maksymalną przestrzeń naszego pokoju jaką może zając kanapa. Warto o tym pamiętać, ponieważ często kanapa wydaje nam się dużo mniejsza w salonie meblowym niż jest w rzeczywistości. Wiele osób kupuje kanapy bez wymierzenia wolnego miejsca w salonie i po dostarczeniu mebla może okazać się że przytłacza ona małe wnętrze.

Po drugie – materiał

home-office-569153_640Z uwagi na to, że na kanapie głównie się siedzi lub leży,ważne jest by było nam na niej wygodnie. W przyjemnym wypoczynku pomaga miły, przyjemny w dotyku materiał. Jeżeli nie mamy w domu klimatyzacji a nasz salon znajduje się w nasłonecznionej części domu, dobrze zastanowić się czy na pewno chcemy mieć skórzaną kanapę. Leżąc w lecie na skórzanej kanapie może się okazać, że pocimy się o wiele bardziej i przez to przyklejamy do kanapy. W takich warunkach, naprawdę trudno znać wypoczynek za udany…

Po trzecie – wygląd

Istotnym czynnikiem, którym kierujemy się przy wyborze kanapy jest jej wygląd.  Kanapa powinna pasować do naszego wnętrza, zarówno wyglądem jak i kolorem. Jeżeli decydujemy się na wykonanie w mieszkania stylu nowoczesnym warto wybrać kanapę minimalistyczną w formie o wyrazistym kolorze. Kiedy zależy nam na klasycznej w formie kanapie, dobrze jest wybrać stonowany kolor i monochromatyczną fakturę tekstury, która wpasuje się w klasyczny styl naszego wnętrza.

Liczymy, że ten artykuł pomoże państwu w wyborze wymarzonej kanapy i sprawi, że jej zakup będzie przyjemny i łatwy.

Comments are closed.

logo
logo
Porady wnętrzarskie