Idealny fotel do salonu – jak go wybrać?

Fotel to mebel, który odgrywa bardzo istotną rolę w każdym salonie. Ten tapicerowany mebel umożliwia wypoczynek i jest dodatkowym komfortowym miejscem do siedzenia, które przyda się, gdy odwiedzą Was goście. Jaki fotel dobrać do swojego salonu? Jaki model najlepiej będzie pasował do stylu klasycznego, a jaki sprawdzi się we wnętrzu nowoczesnym lub glamour? Sprawdź nasze porady i dopasuj idealny mebel do swojego salon, który nie tylko dobrze będzie wyglądać, ale również zapewni Ci bardzo komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu!

Mebel dopasowany do wnętrza pod każdym względem

Wybierając fotel do salonu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście stylistyka mebla, która musi być dopasowana do pozostałych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Czasy, gdy trzeba było kupować cały zestaw wypoczynkowy z jednej serii, w skład którego wchodziła kanapa, fotel oraz puf, odeszły już dawno w zapomnienie. Można łączyć różne serie, które pasują do siebie w kwestii stylistyki, kształtów czy kolorystyki. Duża dowolność sprawia, że można tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje wnętrza, które będą bardzo oryginalne. Warto postawić na jeden wspólny element, który będzie sprawiał, że sofa i fotel będą do siebie naprawdę pasować i staną się najważniejszymi meblami w pomieszczeniu.

Fotel należy także dopasować do salonu pod względem rozmiaru. Niektóre modele, na przykład fotel uszak, sprawdzą się w nieco większych pomieszczeniach lub w salonie otwartym na kuchnię, gdzie przestrzeń jest naprawdę duża. W takim pomieszczeniu sprawdzi się także elegancki i niezwykle wygodny fotel szezlong, który zapewni komfortowy wypoczynek nawet po bardzo ciężkim dniu. Fotel uszak można postawić również w salonie, w którym pozostałe meble będą lekkie. Wtedy będzie stanowił on kluczowy element całego wystroju. W mniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się na przykład bardzo stylowe i klasyczne fotele podobne do ponadczasowego designu Chierowskiego lub fotele typu Egg o różnych kolorach oraz rozmiarach. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego na spokojnie można dopasować fotel zarówno do stylistyki w pokoju, jak i do rozmiarów salonu.

Spójny efekt i niesamowita wygoda przede wszystkim

Urządzając salon, nawet ten w stylu eklektycznym, warto postarać się, aby całość była bardzo spójna i dobrze do siebie dopasowana. Jest to ważne, ponieważ harmonijne pomieszczenie umożliwi lepszy i bardziej komfortowy wypoczynek. Dlatego też nie warto przesadzać z ilością żywych kolorów oraz mocnych wzorów. Powinny być one ograniczone i pojawiać się na przykład na dodatkach lub być tylko pojedynczym akcentem na tle nieco bardziej stonowanych barw. Warto, aby wszystkie kolory były do siebie dopasowane. Czy to na zasadzie kontrastów lub pochodziły z jednej palety barw i były ze sobą zsynchronizowane. Dzięki temu pomieszczenie będzie estetyczne i stylowe, a także bardzo komfortowe.

Wybierając fotel, poza jego stylistyką, bardzo dużą uwagę należy przywiązać do tego, czy jest on wygodny. W końcu to mebel, który ma zapewnić bardzo komfortowy wypoczynek. Dlatego też należy dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb. Od tego, czego oczekujemy od fotela, powinna zależeć jego miękkości, wysokość oparcia oraz to, czy posiada on masywne podłokietniki, czy nie. Kupując ten mebel, należy także zwrócić uwagę na jego jakość. Warto postawić na wysokiej jakości fotel, który będzie miał wysokiej jakości gąbkę w wypełnieniu, która nie będzie szybko się ubijać i odkształcać.