Czyszczenie tapicerki

Tapicerka jest tworzywem, które przy czyszczeniu wymaga szczególnej uwagi. Środki i czynności, jakie stosowane są w celu wyczyszczenia jej, mogą być bardzo różne. Dobra firma, która oferuje profesjonalne czyszczenie tapicerek, zapewni nam właściwy dobór detergentów. Oprócz tego, możemy liczyć na szybkość wykonania zlecenia.
Tapicerka może znajdować się na wielu rodzajach mebli, które posiadamy w mieszkaniu. Jednak należy pamiętać również o tym, że z usług firmy mogą korzystać również właściciele hoteli, w których także znajdują się tego typu meble.

Tworzywo, z jakiego wykonywane są tapicerki, dość trudno jest doczyścić, zwłaszcza jeśli stosujemy tylko metody domowe. Poza tym, tapicerkę bardzo łatwo jest uszkodzić, jeśli źle dobierzemy środki piorące, temperaturę i inne elementy. Warto więc skorzystać z profesjonalnych usług firmy, która oferuje pranie przede wszystkim tapicerek samochodowych i meblowych.

Tapicerka meblowa i samochodowa

Najbardziej znanymi rodzajami tapicerek, są meblowe i samochodowe. Ich czyszczenie wymaga szczególnej uwagi, gdyż meble i wyposażenie auta, są stosowane przez nas codziennie.

  • Tapicerki meblowe znajdują się najczęściej na sofach, fotelach lub krzesłach. Meble te można bez większego problemu przetransportować do oddziału firmy, który zajmie się jej czyszczeniem. Do poszczególnych rodzajów mebli i tapicerek, stosowane są specjalistyczne środki piorące. Oprócz tego, stosuje się także odplamiacze i neutralizatory zapachów. Doczyszczenie tapicerek jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn.
    W przypadku czyszczenia tapicerki meblowej, pozbycie się jakichkolwiek plam i zapachów, jest szczególnie istotne.
  • Tapicerka samochodowa z kolei, wiąże się często z wymontowaniem foteli z wnętrza samochodu. Wszelkie prace zaczyna się od dokładnego odkurzenia samochodu w środku. Następnym krokiem jest spryskanie całej powierzchni pokrytej tapicerką i wcieranie specyfiku. Po odczekaniu kilku minut, brud zostaje odessany. Dzięki zastosowaniu ekstraktora – nowoczesnej maszyny – na powierzchnię tapicerki nanoszony jest inny środek piorący, tym razem pod dużym ciśnieniem. Szybko się go odsysa.
    Powyższe praktyki mają na celu trwałe pozbycie się rozpuszczonych zanieczyszczeń.

czarna sofa z zielonym tłem

Jeśli szukasz pomocy z tapicerką na terenie Warszawy, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony http://czystatapicerka24.com.pl.

Bezpieczne czyszczenie tapicerek

Dobra firma, która oferuje nam profesjonalne czyszczenie tapicerek różnego rodzaju, może zapewnić nam również bezpieczne środki chemiczne. Wszelkie rodzaje detergentów, jakie używane są podczas czyszczenia tapicerek, są całkowicie bezpieczne. Nie wpływają one na kolor tapicerek, ani na ich stan. Ich zadaniem, jest jedynie trwałe i skuteczne pozbycie się różnego rodzaju zabrudzeń.
Osoby, które pracują w firmie, wiedzą w jaki sposób dopasować rodzaj środków piorących do typu tapicerki ora do jej kolory. Oprócz tego, czas czyszczenia może być różny, zależnie od rodzaju tapicerki. Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli nam na odzyskanie dawnego wyglądu naszych mebli oraz wnętrza samochodu.