Co warto wziąć pod uwagę planując zakup okien?

Podjęcie decyzji odnośnie zakupu okien może być trudne i ciężkie zwłaszcza, że obecnie w sklepach możemy zakupić różnorodne rodzaje, modele, co jeszcze bardziej utrudnia nam wybór. Jak zatem dokonać właściwego wyboru, aby zakupione okna mogły nam długo służyć? Jak przebiega realizacja zamówienia?

 

Odpowiednie miejsce zakupu

Zakupu okien najlepiej dokonywać profesjonalnych punktach, których pracownicy są w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązania systemowe. Tyczy się to nie tylko pomocy w wyborze okien, ale również nowoczesnych materiałów montażowych czy ekipy autoryzowanej przez producenta. Warto jednak pamiętać, że przed udaniem się do sklepu w celu wybrania okna koniecznie należy odpowiednio się przygotować. Dobrym pomysłem jest przeczytanie wcześniej o nowoczesnych oknach – budowie, kształcie, sposobie montażu, sposobie otwierania, elementach dodatkowych. Posiadając już pewną wiedzę łatwiej będzie nam zdecydować się na okna plastikowe lub okna drewniane. Obecnie najlepsze są okna drewniane. Drewniane okna są nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale jednocześnie wyglądają elegancko i estetycznie. Aby móc zakupić dobrej jakości okna drewniane lub inne modele, koniecznie należy wybrać do tego odpowiednie miejsce. Z pomocą przyjdzie nam internet gdzie będziemy mogli znaleźć opinie zarówno na temat konkretnych modeli okien jak i o poszczególnych sklepach.

Odpowiednie parametry okien

Ważnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła U, który definiuje się jako ilość ciepła przenikająca w ciąg jednej godziny przez 1metr kwadratowy płaskiej przegrody przy różnicy temperatury powietrza na poziomie 1 stopnia Celsjusza Innym znaczącym parametrem jest przepuszczalność energii cieplnej. Im wyższy jest ten współczynnik tym więcej energii przebija się przez szyby do pomieszczeń.

okna pcv wałbrzych

Wysoka jakość okien

Będąc w salonie lub innym punkcie sprzedaży okien warto sprawdzić czy oferowane okna posiadają aprobaty techniczne i certyfikaty jakościowe. Jeśli okna posiadają je możemy być pewni, że będziemy zadowoleni z dokonanego wyboru. Warto również zwrócić uwagę na wykończenie okien, czy są staranne, czy prezentują się one zadowalająco estetycznie. Jeśli w trakcie dokonywania zakupów pojawią się wszelkie wątpliwości zażądajmy rozmowy z właścicielem lub handlowcem. Odmowa powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Warto również sprawdzić ofertę firmy Okna Halupczok, która oferuje wysokiej jakości okna z drewna. Duży wybór oraz długi okres gwarancyjny zapewniany przez firmę dla każdego klienta bedzie dodatkowym atutem.

Realizacja zamówienia

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny model okien, w następnym etapie będziemy musieli podpisać umowę. Zaliczka podczas zakupu wynosi zazwyczaj nie więcej niż 40% całkowitej ceny, natomiast podatek VAT – 7% w przypadku sprzedaży okien z usługą ich montażu. Umawiamy się wówczas na wizytę pracownika formy, który dokona pomiaru otworów okiennych. Zazwyczaj ta usługa jest całkowicie bezpłatna i wykonywana jest aby wykluczyć możliwość popełnienia błędów przez klienta, który mógł źle dokonać procedurę mierzenia. W następnym etapie handlowiec dokonuje wyceny wymiany okna zarówno w sytuacji  gdy wymieniamy tylko jedno, jak i chcemy wstawić okna w całym domu. Pamiętajmy, że kwotę podaną przez specjalistę możemy próbować zmniejszyć upominając się o rabat.