5 kroków do pięknego wnętrza

Piękny wygląd mieszkania może w znaczny sposób poprawić nasze samopoczucie. Jak poprawić wygląd nudnego wnętrza i na co się zdecydować?

Każdy z nas ma zupełnie inną wizję idealnego, pięknego mieszkania. Bardzo często, to dodatkowe elementy i ozdoby nadają charakteru wnętrzom. Jedni z nas wybiorą minimalistyczne akcesoria, drudzy postawią na ozdoby w ożywionych kolorach. Jednak nie tylko wyposażenie mieszkania ma znaczenie. Poniżej przedstawiamy 5 kroków, o których warto pamiętać, jeśli chcemy odnowić, ożywić lub udekorować nasze mieszkanie.

Rośliny

Urządzając, remontując lub odnawiając mieszkanie, można zdecydować się na zakup roślin. Nie muszą to być zawsze rośliny ozdobne. Jeśli kochamy naturę, warto postawić na liściaste, znane wszystkim paprotki lub różnobarwne kwiaty. Rośliny można rozmieszczać w dowolny sposób. Każde pomieszczenie jest dobrym miejscem na roślinę.

Umieszczając rośliny w mieszkaniu, możemy mieć pewność, że ożywimy pokój lub kuchnię. Warto postawić doniczkę również w łazience. Kwiaty mogą wprowadzić nieco spokoju do wnętrza, a dobrze dobrane kwiaty nadadzą pomieszczeniom oryginalność.

Obrazy i plakaty

Obrazy od dawna są nieodłącznym elementem mieszkań. Dziś, chętnie kupujemy repliki dzieł znanych malarzy  lub obrazy niezależnych artystów. Coraz częściej, w sklepach można spotka się z nowoczesną sztuką. W zależności od naszych upodobań, możemy zdecydować się na żywe kolory lub dzieła utrzymane w stonowanych odcieniach. Dobrze jest dopasować obraz do kolorystyki, jaka panuje w danym pomieszczeniu.

dekoracje

Plakaty koncertów, znanych nam artystów lub reklam, to ciekawa alternatywa szczególnie dla pokoju dziennego, kuchni czy sypialni. Wybierając plakat, zazwyczaj kierujemy się naszym gustem muzycznym lub filmowym. Częstym wyborem jest powieszenie plakatu z trasy koncertowej ulubionego zespołu lub wydarzenia. Taki element wprowadzi do pomieszczenia oryginalność.

Zdjęcia pamiątkowe

Każdy z nas codziennie robi co najmniej kilka zdjęć. Warto wybrać kilkanaście ulubionych i zawiesić je na tablicy korkowej w pokoju lub w kuchni. Zdjęcia ze ślubu, wspólnych wyjazdów lub urodzin, mogą przywołać dawne wspomnienia, a ciekawe ułożenie zdjęć nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Zdjęcia będą się dobrze prezentować zarówno w ozdobnych ramkach, jak i przyczepione pinezkami do tablicy.

Akcesoria handmade

Ręcznie wykonane koszyki na bieliznę, ozdoby ścienne lub samodzielnie stworzona kolekcja drewnianych elementów użytkowych – to tylko kilka przykładów, na które warto postawić. Artykuły handmade mogą pełnić konkretną funkcję lub stanowić jedynie ozdobę w każdym pomieszczeniu naszego domu. Jeśli jesteśmy uzdolnieni artystycznie, warto wziąć tę opcję pod uwagę. Elementy handmade są oryginalne i dopasowane nie tylko do wnętrz, ale i do naszego charakteru.

pranie

Systematyczne sprzątanie

Regularne porządki to jednak z kluczowych czynności, jaka pozwoli nam utrzymać piękny wygląd pomieszczeń. Codzienne sprzątanie po sobie, umieszczanie naczyń w zmywarce od razu po posiłku, cotygodniowe odkurzanie lub częste wycieranie kurzy to podstawa. Warto ustalić zasady dotyczące sprzątania, których będą przestrzegać wszyscy domownicy. Ważne jest, żeby co kilka tygodni organizować większe porządki, które polegają na  dokładniejszym sprzątaniu. Odkurzanie całego mieszkania, mycie luster i okien, wycieranie półek i szafek, to oprócz codziennych czynności sposób na zachowanie odpowiedniego wyglądu mieszkania.

Dbanie o czystość każdego pomieszczenia da nam gwarancję nie tylko na czyste, ale i bezpieczne mieszkanie. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie specyfiki chemiczne wykorzystujemy. Odświeżenie mieszkania będzie możliwe przy chemii od sprawdzonych producentów.